Loading...
btc
BTC
-0.93%
Bitcoin
66.900,13 USDT
eth
ETH
2.3%
Ethereum
3.518,65 USDT
bch
BCH
-0.89%
Bitcoin Cash
382,40 USDT
xrp
XRP
-1.02%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0.43%
Litecoin
71,56 USDT
bnb
BNB
-0.29%
Binance Coin
585,56 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
177,38 USDT
avax
AVAX
-3.83%
Avalanche
30,65 USDT
ada
ADA
-0.31%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
0.33%
Poladot
6,12 USDT
doge
DOGE
-1.19%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para
  3. Dev şirketten Bitcoin’i uçurabilecek hamle!

Dev şirketten Bitcoin’i uçurabilecek hamle!

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük taşıma ağlarından biri olan Uber, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Dev şirketten Bitcoin’i uçurabilecek hamle!

Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren taşıma şirketi Uber’den Bitcoin kullanımını coşturabilecek bir açıklama geldi. Dünya genelinde milyonlarca kişinin ulaşım için tercih ettiği şirket ödeme yöntemleri arasına Bitcoin’i ekleyebilir.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Şirketin CEO’su Dara Khosrowshahi, cuma günü Bloomberg’e bir röportaj verdi. Ünlü CEO,yaptığı açıklamada kripto paralar ile ilgili aktif olarak çalışmalar yaptıklarını ve Uber’in Bitcoin’i zamanı geldiğinde kesinlikle bir ödeme yöntemi olarak ekleyeceklerini belirtti.

“Şu anda Bitcoin ve diğer bazı kripto paralarda gördüğümüz şey, bir değer deposu olarak oldukça değerli oldukları. Hepsinin üzerinde konuşuyoruz.”

Khosrowshahi, Bitcoin’in karbon ayak izi hakkındaki endişelere katıldığını belirtti. Ünlü CEO, Şirketin Bitcoin madenciliğinin yenilenebilir enerji kaynakları yoğunluklu yapıldığına ikna olduğunda Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak sunmaktan geri durmayacağına dikkat çekti. Bu gerçekleşmeden ise bir adım atmayacaklarını belirtti.

 “Değişim mekanizması daha ucuz hale geldikçe, daha çevre dostu hale geldikçe, kriptoya biraz daha eğildiğimizi göreceksiniz.”

Bitcoin madencilik konseyine göre Bitcoin madenciliği küresel tüketimin yalnızca %0,1’ine denk gelen bir enerji tüketiyor. Bitcoin madencilik firmaları bu tüketimin büyük kısmının yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilmesi için yoğun çaba içerisinde.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Geçtiğimiz yıl elektrikli otomobil devi Tesla, Bitcoin madenciliğinin tükettiği enerji miktarını ve tüketilen enerjinin fosil yakıtlardan karşılandığını gerekçe göstererek Bitcoin ile Tesla satışı yapmaya ara vermişti. Tesla, Bitcoin’in yeşil enerjiye dönmesi ile kararı yenileyeceğini çeşitli platformlarda ilan etti.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Bitcoin madencilik faaliyetlerinin yaklaşık %50’si geçtiğimiz yıl Çin anakarasında gerçekleştiriliyordu. Çin’in aldığı karar ile Bitcoin madencileri ülkeyi terk etmek zorunda kaldı. Madencilik faaliyetleri şu anda yoğun olarak ABD’nin Teksas eyaletinde toplanıyor. Teksas’ın sahip olduğu rüzgar ve güneş enerjisi potansiyeli hem madenciler için hem de Bitcoin için oldukça avantajlı. Öünümüzdeki dönemde karbon ayak izi nedeniyle Bitcoin’den uzak duran şirketlerin Bitcoin’e kapılarını açmalarına şahit olmamız çok muhtemel.

Bitcoin

Lider kripto para birimi tüm gelişmelerin ortasında eski günlerine dönmeye çalışıyor. Küresel piyasalardaki gelişmelerden artık daha fazla etkilenen BTC, Fed’in şahin kararlarının ardından bir düşüş yaşadı. Yönünü yukarı çevirmeye çalışan kripto para yazım anında 42,128 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.