Loading...
btc
BTC
1.43%
Bitcoin
58.721,35 USDT
eth
ETH
1.08%
Ethereum
3.167,47 USDT
bch
BCH
2.57%
Bitcoin Cash
378,19 USDT
xrp
XRP
7.85%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.86%
Litecoin
70,54 USDT
bnb
BNB
0.99%
Binance Coin
539,08 USDT
sol
SOL
0.86%
Solana
140,66 USDT
avax
AVAX
1.31%
Avalanche
26,30 USDT
ada
ADA
1.26%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.75%
Poladot
6,27 USDT
doge
DOGE
2.13%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.19%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. ABD’de Bitcoin alanında bir ilk yaşanıyor! İlk resmi adım atıldı

ABD’de Bitcoin alanında bir ilk yaşanıyor! İlk resmi adım atıldı

Bitcoin madecileri büyük çıkmazda!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde kripto para tarihinde bir ilk yaşandı. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

ABD’de Bitcoin alanında bir ilk yaşanıyor!

Geçtiğimiz yıl Çin’de yaşanan yasakların ardından kripto para madencileri kendilerine yeni lokasyonlar aradı. ABD, Hindistan ve Kazakistan’a yoğunlaşan madencilik operasyonları Hindistan ve Kazakistan’dan da ABD’ye yöneldi.

ABD eyaletleri arasında kripto paranın merkezi olma yarışı devam ediyor. Özellikle Teksas ve Wyoming eyaletlerinde kripto para hizmetleri resmi olarak verilmeye başlandı. Bu eyaletlerde bazı bölgeler, elektrik fatura ödemeleri ve vergi ödemelerinde kripto para kabul etmeye başladı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Teksas, madencilik operasyonları ile de dikkat çekiyor. Teksas’ın Fort Worth şehri, Bitcoin madencilik endüstrisine resmi düzeyde giriş yaptı.   Altı aylık pilot program, bölgeyi bir blok zincir merkezi haline getirme çabalarının bir parçası.

Fort Worth Belediye Meclisi oybirliğiyle üç Bitcoin madencilik teçhizatının bağışlanmasını kabul eden bir kararı onayladı. Bağışlar, Texas Blockchain Konseyi adına yapıldı. Teçhizatların toplam değeri 6,300 dolar. Ancak değerden öte önemli olan belediye meclisinin resmi olarak ilk adımı atmış olması.

İlgili: Bitoin fiyat tahmini

‘Bitmain Antminer S9’ madencilik teçhizatları, altı ay boyunca haftanın yedi günü, günde 24 saat Bitcoin madenciliği yapacak şekilde ayarlanacak. Altı ay sonra techizatlar Texas Blockchain’e iade edilecek ve bir madencilik çiftliğinin inşası için tam bir yatırımın gerekli olup olmadığını belirlemek için tüm proje yeniden değerlendirilecek.

Belediye Başkanı Mattie Parker’de projenin denetimini yaptı. CNBC’ye konuşan Başkan Parker, enerji tüketimini deneyeceklerini ifade etti.

“İncelenmekte olan pilot denemenin ana yönlerinden biri, enerji tüketimidir. Belediye Binası’na göre, her teçhizat bir ev tipi elektrikli süpürgeyle aynı enerjiyi tüketecek.  Bu proje, belediye başkanı maaşını Bitcoin ile alan ülkenin en kripto dostu şehirlerinden biri olan Miami’nin bile henüz atmadığı bir adım.”

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 39,072 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %1 değer kazandı.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hereketleri

Bitcoin

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.