1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. 8 hafta sonra Bitcoin ilk kez bunu yapıyor!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

8 hafta sonra Bitcoin ilk kez bunu yapıyor!

8 hafta sonra Bitcoin ilk kez bunu yapıyor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son 2 aydır Bitcoin ilk kez pozitif kurumsal sermaye akışı görmeye başladı! Peki bu ne anlama geliyor?

Bitcoin ilk kez pozitif bölgeye adım attı!

Avrupa’nın en büyük dijital varlık fonu yöneticisi CoinShares tarafından yayınlanan bir rapora göre, kurumsal yatırım dalgası geçtiğimiz hafta yönünü Bitcoin’e çevirdi.

Hatta bu, Bitcoin‘in sekiz haftadan bu yana gördüğü ilk pozitif sermaye akışıydı. Bu da dünyanın en popüler kripto para birimine yönelik yatırımcı duyarlılığının arttığını gösteriyor.

bitcoin ilk kez 8 hafta sonra Bitcoin ilk kez bunu yapıyor!

CoinShares, dijital varlık yatırım ürünlerine geçtiğimiz hafta 98 ​​milyon dolarlık giriş olduğunu söyledi. Geçen hafta tüm dijital varlık fonlarındaki toplam dijital varlıkların değeri (AUM), bir önceki hafta 56,9 milyar dolar iken; sonraki hafta 62,5 milyar dolara yükseldi.

Ethereum ile birlikte tüm altcoinlerin pazar payı, şimdi toplam AUM’un %35’ini temsil ediyor. Ve Ethereum yatırım ürünlerine ayrılan fon oranı, bu ürünlere yönelik artan talebin bir sonucu olarak, mayıs ortasındaki %35’lik zirveye yeniden döndü.

 

bitcoin ilk kez 8 hafta sonra Bitcoin ilk kez bunu yapıyor!

Bu arada Bitcoin, 58,9 milyon dolarlık sermaye girişi ile yine başı çekerken; en büyük kripto parayı, 14,4 milyon dolar ile Ethereum ve 13,2 milyon ile Solana takip ediyor.

Solana, kurumsal girişler açısından güçlü bir ivme görmeye devam ediyor. Solana’nın yönetim altındaki varlıkların toplam değeri, geçen hafta 44 milyon dolara yükselerek, bir önceki haftaya kıyasla iki katından fazla artış kaydetti.

Solana tabanlı yatırım ürünlerine kurumsal katılım, geçtiğimiz hafta %388 gibi büyük bir artış gördü. Ve kurumsal yatırımcılar, SOL tabanlı ürünlere 13,2 milyon dolar değerinde yatırım yaptı.

CoinGecko verilerine göre, şu anda piyasa değeri bakımından yedinci en büyük kripto para birimi olan Solana, yıla 1,52 dolarlık bir fiyattan başladı ve o zamandan beri %11.000’in üzerinde artış kaydetti. 

CoinShares’e göre, en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un hakimiyeti, %28’lik rekor bir pazar payına ulaşarak artmaya devam ediyor. Diğer altcoinler Cardano, Polkadot ve XRP sırasıyla 6,5 ​​milyon, 2,7 milyon ve 1,2 milyon dolarlık girişler gördü.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.