Bitcoin’in Gerçek Değeri Nedir?

bitcoin sanat
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin çoğu insan için bir gizemdir. Para birimi popülerlik kazandıkça, çevresindeki gizem derinleşiyor. Finansal analistler, varlık yöneticileri ve teknoloji dahileri şaşkın, ancak onu övmeye devam ediyorlar.


Bir dizi ciddi ekonomist ve bilgisayar teknisyeni,Bitcoin’de insanların ne gördüklerini merak etti. Elbette, para transferi için yenilikçi bir yoldur. Evet, hack’lenemez ve güvenli . Tabii ki, anonimlik de sunuyor. Üstelik devlet kontrolünden muaf bir ek bonusta sağlıyor. Fakat tüm bu özellikler yüksek değerini haklı çıkarır mı?

Bazı şüpheciler aynı fikirde değil. Bitcoin’in tamamen çökeceğini iddia ediyorlardı. İnsanlar spekülatif bir balonun içinde olduğunu söylüyorlar. Yine de Bitcoin emtiası, daha fazla hayal gücü ele çekmeye devam ediyor.

Hem şüpheciler hem de destekçiler artık daha fazla ölçülü konuşuyor. Her şeye hayır diyenler bile eninde sonunda ticaret yapmanın yollarını arıyorlar ve Bitcoin’in başarısını değerlendiriyorlar. Geçen yıl bir dolandırıcılık olarak taniımlayan ve sonradan JPMorgan müşterilerinin Bitcoin’de vadeli işlem yapmasına izin vermeyi tercih eden JPMorgan şefini ele alalım.

Peki, daha önce erken pozisyon alıp şimdiden birkaç bin Bitcoin’e sahip olan insanlar? Çoğu, Btc’nin daha da artacağını ve birkaç yıl içinde 100.000 doları aşacağını düşünüyor. Bitcoin çöktüğünde bile şu anda satıp ve nakit paraya çevirmek için acele etmiyorlar. Bu insanlar , “canları pahasına ” yatırımlarını  tutuyorlar. Bu insanlar, BTC sıfıra düşse bile varlıklarını satmayacaklar.

Kimsenin satmayı istemediği bir pazarımız olduğunda, fiyat çatıdan geçebilir ve bu da Bitcoin’de olduğu gibi geçerlidir.

Bitcoin Sanat Sembolü Olabilir

Bitcoin bilmecesini çözmeye çalışan bazı analistler, ilginç bir teori ile ortaya çıktılar. Bitcoin’in artık işlemsel bir para birimi olarak değil, daha çok ünlülerin bu yüzden takıntılı olduğu bir sanat biçimi olarak görüldüğünü iddia ediyorlar. Onlara göre, Da Vinci’nin ‘Mona Lisa’ ya da The Last Supper ’gibi. Bu sanat eserlerinin gerçek değeri nedir? Ya da herhangi bir sanat eserinin?

bitcoin değeri Bitcoin'in Gerçek Değeri Nedir?
Mona Lisa

Kimse kesin olarak söyleyemez. Örneğin Mona Lisa’nın şu an 790 milyon dolarlık bir değeri olduğu tahmin ediliyor. Biraz antik, soluk bir kadın portresi için bir milyar doların dörtte üçü bile inanılmaz bir rakam!

Ancak, tahmin edilen değer budur. Da Vinci’nin bir başka parçası olan Salvator Mundi, son zamanlarda 405 milyon dolarlık bir açık artırmada satıldı. Çalınabileceği korkusuyla duvarınıza bile asamayacağınız bir resim için yarım milyon dolar öder miydiniz?

 

koinmedya.com.last-supper
Havarilerle Son Akşam Yemeği

Bir sanat eserinin değeri, sanatçının onu yapmak için ödediği maliyetlere dayanmaz. Bir sanat eserinin değeri, başka birinin bunun için ödeme yapmak isteyip istemediğine dayanır. Bu onun içsel değeridir.

Dünyanın en iyi elmasına sahip olabilirsiniz, ancak kimse bunun için 10 dolar bile ödemeye razı olmazsa, değersizdir. Diğer yandan, bir kişi bir kum tanesi için 10,000 dolar ödemeye istekli ise, o zaman kum tanesi değerlidir.

Lütfen Bkz: Kripto para konusunda Doğu ile Batı arasında ciddi bir fark var! Neden?

Bununla birlikte, kum her her yerdeyken elmaslar sınırlıdır. Bitcoin, elmas gibi 21 milyon ile sınırlıdır. İnsanlar,toplam BTC’nin dörtte birinin sonsuza dek kaybolduğunu tahmin ediyorlar, her geçen gün daha çok insanın sabit disklerinde şifreleri unutması nedeniyle bu sayı artıyor.

Bitcoin zamanla daha nadir hale geldikçe bir sanat eseri haline gelecektir. Onaltıncı yüzyılın bir açık artırmasında binlerce alıcısı bulabilen eski bir altın sikke gibi,BTC de bir gün 100.000 dolarlık rakamlara çok kolay ulaşabilir.

Charlie Shrem bir Bitcoin öncüsü, bir sosyal ekonomist ve dijital para tüccarıdır. Bu alandaki çalışmaları efsane. 2011 yılında, kripto çağının başlangıcında, ilk ve en büyük BTC şirketi olan BitInstant’ı kurdu. 2013 yılında Bitcoin Vakfı’nı kurdu ve başkan yardımcısı olarak hizmet verdi.

O zamandan beri, Charlie bir düzine dijital para birimi şirketinde danışmanlık yaptı, kripto ve kripto olmayan şirketler arasında çok sayıda ortaklığın başlatılmasını ve yönetilmesini sağladı ve dünyanın en zengin girişimcilerinden arasına giren adam oldu. Kısacası, kripto evreninin merkez üssünde en öznel kişidir.

Crypto.IQ, kripto dünyasında uzman araştırma, eğitim ve danışmanlık sağlayan önde gelen bir danışmanlık firmasıdır. Şirket benzersiz bir şekilde, kripto öncüsü Charlie Shrem’in benzersiz uzmanlığını, bir yüz yıldan fazla birleşik finansal sektör tecrübesi ile üç Wall Street uzmanının benzersiz pazar bilgisiyle birleştirdi.

Birlikte, 1 milyar dolardan fazla aktif varlık elde ettiler ve işlem yaptılar. Çok az bilgi veya ticaret deneyimi olan “anlık uzmanlar” dünyasında, Crypto.IQ ekibi, müşterilerin başarıya ulaşmalarına yardımcı olmak için kanıtlanmış derinlik, anlayış ve bilgi sunmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’in Gerçek Değeri Nedir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.