Bitcoin yatırımcıları! Bakalım yarın ne olacak?

bitcoin opsiyon
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında ayın son haftasının son Cuma günü oldukça önemli! Çünkü bu tarihte Bitcoin türev sözleşmelerinin aylık bazda son günü geliyor.


Bakalım yarın ne olacak?

Bitcoin ve kripto para yatırımcıları, fiyatlardaki olası dalgalanmalar karşısında vadeli işlemler piyasasında future ve opsiyon işlemleri satın alarak fiyatları kendi lehlerine sabitliyorlar.

Yatırımcılar future ve opsiyon piyasalarında 1-3-6 aylık vadeler içerisinde belli bir fiyattan alım veya satım sözleşmesi yaparak fiyatları kendileri belirliyor, piyasaya bırakmıyor.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarında Mayıs ayı boyunca yaşanan değişimi görüyoruz.

bitcoin opsiyon Bitcoin yatırımcıları! Bakalım yarın ne olacak?

Fiyatlar Mayıs ayı başında 50 bin doların üstünde işlem görüyordu. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin 38-39 bin dolar bandında dalgalanıyor. Bu tarihte 50-55 bin dolar bandında satış opsiyonu kullanan yatırımcılar çok şanslı. Bitcoin’lerini bu fiyattan satabilecekler. Bir de 50-55 bin bandında alım opsiyonu kullananlar var ki onlar için durum pek açıcı değil. Eğer opsiyon kullandılarsa sözleşmeden cayabilirler. Bu durumda kayıpları işletim ücretleri olacaktır. Ancak opsiyon yerine future sözleşmesi yaptılarsa kayıpları daha fazla olacaktır.

Lütfen Bkz: Bitcoin ve kripto paralar önündeki en büyük engel!

Yarın 2 milyar doların üstünde opsiyon işleminin vadesi doluyor. Doğal olarak fiyatlarda bir dalgalanma yaşanabilir.

Bitcoin cinsinden vadesi dolacak olan 55 bin adet BTC var. Put ve Call rasyolarının fiyatlara göre dağılımını aşağıdaki tabloda görüyoruz. 50,000 dolar seviyesinde opsiyonların yoğunlaştığını ve Put oranının daha yüksek olduğunu görüyoruz.

bitcoin opsiyon Bitcoin yatırımcıları! Bakalım yarın ne olacak?58,000 dolar ve üzeri fiyatlarda ise Call fiyatlarının ezici üstünlüğü söz konusu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin yatırımcıları! Bakalım yarın ne olacak?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.