1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Altcoin yatırım ürünlerine kurumsal talep rekor seviyede!

Altcoin yatırım ürünlerine kurumsal talep rekor seviyede!

Altcoin yatırım ürünlerine kurumsal talep rekor seviyede!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Altcoin yatırım ürünlerine kurumsal talep hızla artıyor! Tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test ediyor!

Kurumsallar altcoin yatırım ürünlerini tercih ediyor!

Altcoin yatırım ürünlerine kurumsal katılım, tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test ediyor.

Altcoinlere yönelik kurumsal talep, rekor seviyelere yükselirken; kripto yatırım ürünlerinde kilitli bulunan sermaye %35’lik bir pazar payına ulaştı.

altcoin yatırım Altcoin yatırım ürünlerine kurumsal talep rekor seviyede!

Solana tabanlı yatırım ürünlerine kurumsal katılım, geçtiğimiz hafta %388 gibi büyük bir artış gördü. Ve kurumsal yatırımcılar, SOL tabanlı ürünlere 13,2 milyon dolar değerinde yatırım yaptı.

CoinShares’in 7 Eylül Dijital Varlık Haftalık Fon Akışları raporuna göre, geçtiğimiz hafta dijital yatırım ürünlerine yapılan girişlerin yaklaşık %40’ı altcoin tabanlı yatırım araçlarına ayrıldı.

Altcoin yatırım ürünlerine kurumsal talep hızla artıyor! Tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test ediyor!

Sektörün son üç haftalık girişleri incelendiğinde ortaya bir hayli ilginç sonuçlar çıkıyor. Şöyle ki, 30 Ağustos ve 3 Eylül arasında kripto yatırım ürünlerine 97,8 milyon dolarlık yatırım yapılırken, altcoin ürünlerine 38,9 milyon dolar ayrıldı.

Aynı zamanda geçtiğimiz hafta, kripto piyasasında kurumsal yatırımlarda önemli bir artış görüldü. Önceki iki hafta ise, sırasıyla 24 milyon dolar ve 21 milyon dolarlık kurumsal giriş kaydedildi.

Kurumsal kripto yatırım ürünlerine yatırılan sermayenin yaklaşık %35’i şu anda altcoinlerde kilitli bulunuyor. Ve bu oran, metriğin en son mayıs ayında kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi yeniden test etmesini sağladı.

Ethereum bazlı ürünler, altcoinlere arka arkaya iki hafta liderlik etti. Bir önceki hafta 17,2 milyon dolar iken; bu hafta ise yüzde 16,2 düşüşle 14.4 milyon dolarlık giriş kaydetti.

Solana (SOL) bazlı ürünlere yönelik haftalık girişlerde ise %388 gibi büyük bir artış oldu ve SOL ürünleri toplamda 13,2 milyon dolar topladı. Bu da SOL fiyatının %37 artmasıyla aynı döneme denk geldi.

Ayrıca CoinShares, şu ana kadar 2021 boyunca SOL tabanlı enstrümanlara 25 milyon dolar yatırım yapıldığını ve dolayısıyla da Solana ürünlerine fon girişlerinin yılın başından bu yana (YTD) iki katına çıktığını vurguluyor. SOL tabanlı ürünler artık AUM’da (yönetim altındaki varlıkların toplam değeri) 44 milyon doları temsil ediyor.

altcoin yatırım Altcoin yatırım ürünlerine kurumsal talep rekor seviyede!

Bununla birlikte Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) tabanlı fonlar da sırasıyla 6,5 ​​milyon dolar ve 2,7 milyon dolarlık kayda değer girişler gördü.

Bu arada Bitcoin yatırım ürünleri de hafta boyunca 58,9 milyon dolarlık giriş olsa da sekiz haftalık bir sermaye çıkışı ile bu zamana kadar kaydedilen en uzun rekoru kaydetti. Momentumdaki olumlu değişime rağmen, BTC yatırım ürünleri son 17 haftanın 14’ünde sermaye çıkışı gördü.

CoinShares’in tahminlerine göre, kurumsal varlık yöneticileri şu anda toplam 62.5 milyar dolarlık bir fona sahip. Yani kurumsal yatırım oranı, mayıs ortasında kaydedilen 66 milyar dolarlık rekor seviyeye yaklaşıyor.

altcoin yatırım Altcoin yatırım ürünlerine kurumsal talep rekor seviyede!

En büyük kurumsal varlık yöneticisi Grayscale, 46.2 milyar$’lık AUM ile sektörün %73’ünü temsil ederek, rekabette başı ekmeye devam ediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.