45,000 dolara ulaşan Bitcoin’in yeni hedefi

Bitcoin fiyatı yakın vadede hangi seviyeleri görecek?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı merakla beklenen 45,000 dolar seviyesine ulaştı. Peki, bundan sonra ne olur? BTC’nin yeni hedefi neresi?


45,000 dolara ulaşan Bitcoin’in yeni hedefi

Bitcoin fiyatı son 7 günde 7,500 dolardan fazla değer kazanarak 45,000 dolar seviyesine ulaştı. Bu seviye kritik öneme sahip. Çünkü yılın başından bu yana her sefer bu dirence ulaştığında ret almıştı. Ancak öyle görünüyor ki bu sefer BTC’nin bu direnci kırması için yeterli alım gücü var. Sonunda bu bölgenin kırılma ihtimali yüksek.

Eğer lider kripto para günlük grafikte 45,500 doların üzerinde kapanış yapmayı başarırsa, kırılma sinyali vermiş olacak. Bu zamana kadar piyasayı izlemeyi tercih eden yatırımcılar da BTC ticaretine adım atma kararı alabilir. Bu da sonuç olarak Bitcoin fiyatını daha yüksek seviyelere itecek.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Yükselişin önündeki kritik dirençler

Tabii lider kripto paranın önünde de dikkat çeken engeller var. Mesela 200 günlük hareketli ortalama 48,000 dolar seviyesinde ve yükseliş yolunda direnç olarak görev yapabilir. Ancak bütün bunlara rağmen BTC’nin nihai hedefinin 50,000 dolar olduğunu söyleyebiliriz.

45,000 dolara ulaşan Bitcoin’in yeni hedefi

Bitcoin fiyat grafiği

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

Bu grafikte ise yaşananların özetini görüyoruz. BTC fiyatı tam 4 defa 45,000 dolar direncini kırmak için bu engele yaklaşmış ancak başarılı olamamıştı. Bundan dolayı 45,500 doların üzerinde kapanış görmek çok heyecan verici olacak. Çünkü böyle bir gelişme Bitcoin’in tarihi yükseliş trendine devam edebileceği anlamına geliyor.

Tabii bu boğa ihtimal alım hacminin yüksek olmasından dolayı daha olası görünüyor. Ancak 45,000 doların hala kırılamaması ihtimali de var. Bu durumda BTC birkaç aydır işlem gördüğü konsolidasyon bölgesine dönecek.

Bakınız: Boğa olmak için Bitcoin fiyatının kırması gereken seviye: BTC teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
45,000 dolara ulaşan Bitcoin’in yeni hedefi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.