Loading...
btc
BTC
0%
Bitcoin
63.795,15 USDT
eth
ETH
-0.01%
Ethereum
3.083,82 USDT
bch
BCH
-0.68%
Bitcoin Cash
483,53 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.33%
Litecoin
79,68 USDT
bnb
BNB
-0.36%
Binance Coin
535,71 USDT
sol
SOL
-0.18%
Solana
135,98 USDT
avax
AVAX
-0.72%
Avalanche
34,51 USDT
ada
ADA
-0.47%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.63%
Poladot
6,66 USDT
doge
DOGE
-0.45%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.2%
Shiba Inu
0,00 USDT

Anonymous’dan flaş iddia! Bu adım kriptonun önemini bir kez daha ortaya koydu

anonymous
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü hacker grubu Anonymus, Rusya Merkez Bankasını hacklediğini duyurdu. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Anonymous’dan flaş iddia! Bu adım kriptonun önemini bir kez daha ortaya koydu

Rusya’nın Ukraynayı işgal etmesi sonucu aldığı tepkilere bir yenisi daha eklendi. Ünlü hacker grubu Anonymus, işgal girişiminde tarafını belirledi ve Rusya’nın mali gücünü bitirme çabalarına destek verdi.

Rusya’nın işgal girişimine dünyanın dört bir yanından tepkiler yağıyor. Özellikle ABD ve Avrupa, ülke ekonomisini sarsarak Rusya’yı vazgeçirmeye çalışıyor. Büyük yaptırımlarla karşı karşıya olan Rusya, uluslararası ödemeler sisteminden çıkarıldı. Parası dolar karşısında değer kaybeden Rusya’da halk duruma itiraz etmeye başladı. Putin’e ülke içerisinden de tepkiler gelmeye başladı. Rusya’nın ekonomik gücünü sonlandırmak için bir adımda Anonymus’tan geldi.

Anonymous ile ilişkili bir twitter hesabı perşembe günü, kolektifin Rusya Merkez Bankası’nın (CBR) hacklendiğini duyurdu.

The Independent’ın haberine göre, grup 48 saat içerisinde içerisinde gizli anlaşmalarında bulunduğu 35,000’den fazla dosyayı paylaşacak.

Grup, 24 Şubat’tan bu yana Rusya’nın resmi kurumlarına karşı siber saldırı düzenliyor.  Anonymous ayrıca, Ukrayna’da olanlarla ilgili gerçeği yayınlamak için Rus devlet televizyon kanallarını hackleme sözü verdi. Hükümet tarafından finanse edilen uluslararası ağ Russia Today (RT), büyük bir DDoS saldırısına maruz kaldığını kabul etti.

Rusya Merkez Bankası, bir siber saldırıya uğradığını yalanladı. Tass tarafından aktarılan bilgiye göre CBR’nin basın servisi iddiayı yalanlayan bir açıklama yaptı.

“Rusya Merkez Bankası, bilgi sistemlerinden herhangi birinin olası bir hacklenmesiyle ilgili bilgileri reddediyor.”

Savaşın başından bu yana gerek Rusya’da gerek Ukrayna’da halk kurtuluşu kripto paralarda arıyor. Rusya’da engelleri aşmaya çalışan Rus halkı tasarruflarını kripto paraya aktarmaya başladı. Ukrayna’da ise savaş karşıtları ülkeye kripto paralar üzerinden bağış yapıyor.

İlgili: DeFi nedir?

Savaş ile ilgilisi olmayan tasarruf sahipleri için merkeziyetsiz yapıların ne derece önemli olduğunu daha iyi kavrıyoruz.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.