1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Anonymous’dan flaş iddia! Bu adım kriptonun önemini bir kez daha ortaya koydu

Anonymous’dan flaş iddia! Bu adım kriptonun önemini bir kez daha ortaya koydu

Anonymous’dan flaş iddia! Bu adım kriptonun önemini bir kez daha ortaya koydu
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü hacker grubu Anonymus, Rusya Merkez Bankasını hacklediğini duyurdu. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Anonymous’dan flaş iddia! Bu adım kriptonun önemini bir kez daha ortaya koydu

Rusya’nın Ukraynayı işgal etmesi sonucu aldığı tepkilere bir yenisi daha eklendi. Ünlü hacker grubu Anonymus, işgal girişiminde tarafını belirledi ve Rusya’nın mali gücünü bitirme çabalarına destek verdi.

Rusya’nın işgal girişimine dünyanın dört bir yanından tepkiler yağıyor. Özellikle ABD ve Avrupa, ülke ekonomisini sarsarak Rusya’yı vazgeçirmeye çalışıyor. Büyük yaptırımlarla karşı karşıya olan Rusya, uluslararası ödemeler sisteminden çıkarıldı. Parası dolar karşısında değer kaybeden Rusya’da halk duruma itiraz etmeye başladı. Putin’e ülke içerisinden de tepkiler gelmeye başladı. Rusya’nın ekonomik gücünü sonlandırmak için bir adımda Anonymus’tan geldi.

Anonymous ile ilişkili bir twitter hesabı perşembe günü, kolektifin Rusya Merkez Bankası’nın (CBR) hacklendiğini duyurdu.

https://twitter.com/YourAnonTV/status/1506769001040551937

The Independent’ın haberine göre, grup 48 saat içerisinde içerisinde gizli anlaşmalarında bulunduğu 35,000’den fazla dosyayı paylaşacak.

Grup, 24 Şubat’tan bu yana Rusya’nın resmi kurumlarına karşı siber saldırı düzenliyor.  Anonymous ayrıca, Ukrayna’da olanlarla ilgili gerçeği yayınlamak için Rus devlet televizyon kanallarını hackleme sözü verdi. Hükümet tarafından finanse edilen uluslararası ağ Russia Today (RT), büyük bir DDoS saldırısına maruz kaldığını kabul etti.

Rusya Merkez Bankası, bir siber saldırıya uğradığını yalanladı. Tass tarafından aktarılan bilgiye göre CBR’nin basın servisi iddiayı yalanlayan bir açıklama yaptı.

“Rusya Merkez Bankası, bilgi sistemlerinden herhangi birinin olası bir hacklenmesiyle ilgili bilgileri reddediyor.”

Savaşın başından bu yana gerek Rusya’da gerek Ukrayna’da halk kurtuluşu kripto paralarda arıyor. Rusya’da engelleri aşmaya çalışan Rus halkı tasarruflarını kripto paraya aktarmaya başladı. Ukrayna’da ise savaş karşıtları ülkeye kripto paralar üzerinden bağış yapıyor.

İlgili: DeFi nedir?

Savaş ile ilgilisi olmayan tasarruf sahipleri için merkeziyetsiz yapıların ne derece önemli olduğunu daha iyi kavrıyoruz.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: