1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 4,000 kurumsal yatırım fonuna kripto paralara yatırım için yeşil ışık
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

4,000 kurumsal yatırım fonuna kripto paralara yatırım için yeşil ışık

4,000 kurumsal yatırım fonuna kripto paralara yatırım için yeşil ışık
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Almanya yeni bir yasa kabul etti. Bu yasa, 4,000’den fazla kurumsal yatırım fonuna kripto paralara yatırım izni veriyor. Bu aynı zamanda kitlesel bir kripto benimsenmesi dalgası başlatabilir. Ayrıca Almanya kurumsal yatırım merkezine dönüşecek.


Almanya’da yeni yasayla 4,000 kurumsal yatırım fonuna kripto paraya yatırım izni

2021 yılı kripto paranın kurumsallar tarafından benimsenmesi için dönüm noktası oldu. Yıllarca her an yok olabilir denilen kripto para piyasasına kurumsallar kucak açtı. Böyle bir ortamda hükümetler de bu alana ilgi göstererek açık düzenleyici çerçeveler hazırlıyorlar. Almanya’da ise hükümet yeni bir yasa çıkardı. Bu yasa, binlerce kurumsal şirketin kripto paralara yatırım yapmasının yolunu açıyor.

Almanya’da yeni yasa 1 Temmuz’da yürürlüğe girdi. Bu yasa, 4,000’den fazla kurumsal yatırım fonu ve varlık yöneticisi şirkete yüzde 20’ye kadar kripto paralara yatırım yapma izni veriyor. Kripto para topluluğu bu haberi heyecanla karşıladı.

İlgili – JPMorgan’dan yüreklere su serpen haber: Bitcoin ve kripto paralar…

Almanya birçok açıdan bu alanda öncü. Bu ülkedeki kurumsal şirketlerin kripto paralara yatırım yapması büyük ölçekli kripto benimsenmesini tetikleyecek. Kurumsallar kripto sektörü için kilit öneme sahip. Çünkü kurumsalların gelmesinin yüklü alımlar getireceği ve kripto sektörünün volatilitesine çözüm olacağı düşünülüyor. Bunlara ek olarak bu adım Almanya’yı finansal yatırım merkezine de dönüştürebilir.

Alman milletvekili Frank Schäffler, bir röportajında bu adımı övgü ile karşıladığını belirtiyor. Şöyle diyor:

“Alman yatırım fonlarının (Spezialfonds) kripto paraları kabul etmeye başlaması kriptonun benimsenmesi için önemli bir adım. Şimdi bu yasa doğru yönde atılmış bir adım ve bunu hoş karşılıyoruz.”

Geçen hafta ise Alman finansal denetim kurumu BaFin, Coinbase’e kripto muhafaza lisansı vermişti. BaFin, basın duyurusunda, Almanya’da bu lisansı alan ilk kuruluşun Coinbase olduğunu doğruladı. Almanya, geçtiğimiz Kasım ayında kripto şirketlerin kripto muhafaza lisansı almasını gerektiren yeni yasa çıkarmıştı. Coinbase de bu lisans için yazın başvurmuştu. BaFin aynı zamanda başvuruları son aşamalarda olan diğer şirketler de olduğunu ve önümüzdeki aylarda bunlara da ilgili lisans verileceğini bildirdi.

İlgili – ABD finans devleri kripto paraların kokusunu aldı

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: