Loading...
btc
BTC
-1.49%
Bitcoin
66.525,82 USDT
eth
ETH
0.31%
Ethereum
3.450,30 USDT
bch
BCH
-2.61%
Bitcoin Cash
375,77 USDT
xrp
XRP
-1.38%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0%
Litecoin
71,26 USDT
bnb
BNB
-1.32%
Binance Coin
579,52 USDT
sol
SOL
-1.73%
Solana
175,81 USDT
avax
AVAX
-4.28%
Avalanche
30,50 USDT
ada
ADA
-1.75%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-1.76%
Poladot
5,99 USDT
doge
DOGE
-2.72%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-2.1%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum ağındaki gelişmeler için önemli adım

Ethereum ağındaki gelişmeler için önemli adım

Ethereum fiyat teknik analizi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum geliştiricileri, ağdaki çalışmalara son hızla devam ediyor. Merakla beklenen Londra güncellemesi artık testnet’e yükseldi. Bu güncelleştirmenin ne getirdiğine ve sırada hangi adılar olacağına bakalım.


Ethereum’un Londra güncellemesi Goerli testnet’te yüklendi

Ethereum’da son fiyat performansı pek de iç açıcı değil. Ancak gelişme yönüyle Ethereum ağında ilerlemeler var. Yeni haberlere göre, Ethereum’un çok beklenen Londra güncellemesi dakikalar önce Goerli testnet’te başlatıldı. 5062605 blok sayısında aktif edildi. Daha önce ise 24 Haziran’da 10499401 blok sayısında Ropsten testnet’te aktif olmuştu.

Ethereum’un Londra güncellemesinin başlamasını EthHub Kurucusu Anthony Sassano Twitter üzerinden şöyle duyurdu:

“Londra ağ güncellemesi (EIP-1559) Goerli testnet’te başlatıldı.”

İlgili – Zilliqa-Ethereum Köprüsü: DeFi çağında birlikte çalışabilirlik

Bu son güncelleme ve ondan önce yapılan, Ethereum Vakfı’nın Haziran ortasında açıkladığı plan doğrultusunda gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda Ethereum Vakfı tarafından paylaşılan blog yayınında şöyle deniliyor:

“Bu güncelleme, birkaç ay önce Ethereum mainnet’te aktifleştirilen Berlin güncellemesini takip ediyor. Berlin güncellemesi çıkar çıkmaz Londra güncellemesi üzerine çalışmalar başlamıştı ki ekipler rekor hızla son güncellemeyi çıkarabildi.”

Sıradaki gelişme ise Londra güncellemesinin Rinkeby testnet’te 7 Temmuz’da uygulanması olacak. Londra güncellemesi testnetlerde başarılı olur olmaz Ethereum mainnet üzerinde uygulanması için bir tarih ve blok sayısı belirlenecek.

Londra güncellemesi bir dizi EIP (Ethereum geliştirme önerileri) içeriyor ve bunlar arasında en çok konuşulanı da EIP-1559. Bu, ağ üzerindeki bloklara, ağın blok alanı talebine dayalı işlemlerden kabul edeceği gaz fiyatını izleyecek bir “temel ücret” getirecek.

Londra güncellemesi aynı zamanda 3198, 3529, 3541 ve 3554 numaralı EIP’leri de içeriyor. Sonuncusu zorluk bombasını 1 Aralık’a kadar ertelemeyi içeriyor. look at these guys Çünkü Proof of Stake modele geçiş henüz hazır değil.

Londra güncellemesinin ETH fiyatına ralli yaptırabileceği beklentisi var. ETH fiyatının bu güncelleme ile önemli ölçüde yükselebileceği düşünülüyor. Tim Beiko bunu kabul etmese de Ethereum geliştiricileri ise bu konudaki spekülasyonların “zor bir iş olduğunu” söylüyor.

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.