fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Zilliqa-Ethereum Köprüsü: DeFi çağında birlikte çalışabilirlik

Zilliqa-Ethereum Köprüsü: DeFi çağında birlikte çalışabilirlik

Zilliqa-Ethereum Köprüsü: DeFi çağında birlikte çalışabilirlik
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Zilliqa ekibi, Ethereum’a köprü kurma üzerine çalıştıklarını duyurdu. Bu ZIL-ETH köprüsünün testlerinin Temmuz ayında başlayacağı bildirildi. Bu ağlar arası birlikte çalışabilirlik köprüsü kullanıcılar ve geliştiricilere bir dizi fayda sağlayacak.


Zilliqa-Ethereum Köprüsü DeFi çağına birlikte çalışabilirlik getirecek

Zilliqa’da çalışan Switcheo ve Polynetworks takımları, ZIL ağı ile Ethereum arasında bir bağlantı olacak köprü üzerinde çalışıyor. Resmi açıklamaya göre, ZIL-ETH köprüsünün beta testlerine projenin testnetinde “önümüzdeki 10 gün içinde” başlanacak. Zilliqa takımı, beta testin başlaması ile kesin tarihi bildireceklerini söylüyor.

Geliştirilen Zilliqa-Ethereum köprüsünün amacı, iki ağ arasında birlikte çalışabilirliğe kapı açmayı amaçlıyor. Sonuç olarak dapps, geliştiriciler ve kullanıcılar, iki chain arasında veri ve işlemleri ek ve karmaşık kodlara ihtiyaç olmadan hızlı ve etkili bir şekilde transfer edebilecek.

Zilliqa takımı, böyle bir köprünün bir dizi faydası olduğunu şöyle açıklıyor:

“Birlikte çalışabilirlik sayesinde, kullanıcılar ve geliştiriciler birden fazla blockchain ağı arasında sorunsuz bir şekilde işlem yapabilir ve bu çapraz chain ekosistemlerinden, merkezsiz finans (DeFi), oyun, tedarik zinciri lojistiği vb. alanlardaki uygulamalar faydalanabilir.”

“Bu liste daha da uzatılabilir. Birlikte çalışabilirlik, kullanıcıların ve geliştiricilerin bir blockchaini diğerine tercih etmek zorunda kalmamalarını sağlayacak. Bunun yerine kullanıcılar birden fazla ağ arasındaki bağlantıların avantajında yararlanabilecek.”

İlgili – Zilliqa (ZIL) nedir ve nasıl alınır?

Zilliqa-Ethereum köprüsü 2021’in üçüncü çeyreğinde tam çalışmaya başlayacak

Zilliqa-Ethereum köprüsünün testleri Temmuz ayında başlıyor. Ama ağın tamamlanması ve tam çalışmaya başlaması için ise takım Telegram kanalları üzerinden yaklaşık olarak 2021’in üçüncü çeyreği diyor.

Bu arada ise testler başlayınca Zilliqa etkibi bu testlere katılan geliştiriciler ve ZIL-ETH köprüsü ile ilgili yapıcı geri dönüşler sağlayan kullanıcılara ZIL ödüller verecek.

İlgili – Zilliqa’dan (ZIL) sürpriz Galatasaray açılımı!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: