1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 35 bin de Short Squeeze, Bitcoin’i neler bekliyor?

35 bin de Short Squeeze, Bitcoin’i neler bekliyor?

35 bin de Short Squeeze, Bitcoin’i neler bekliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Analistler, Bitcoin’in 35.000’den 40.000 dolara çıkması sonrası BTC’nin yol haritasını çıkardı.

Bitcoin’in yol haritası nasıl?

Twitter üzerinden Credible ismiyle yazan analist 311 bin takipçisine, Bitcoin’in son iki günde gösterdiği hızlı yükselişi, “Short Squeeze” bağladığını açıkladı.

Gün güçlü bir “Short Squeeze” yaşadık. [fiyat] Burada kalır mı bilmem; eğer kalırsa, 42 binde direnç var. Eğer Short Squeeze geri teperse, 29.000-32.000 dolar seviyesinde dip görürüz. Her halükarda, aylık kapanış bize dibi gösterecektir.

 

bitcoin
BTC/USD Kaynak Credible/Twitter

Short Squeeze nedir? Nasıl oluşur?

Short Squeeze, varlık fiyatının düşeceği hesabıyla, short işlem açmış traderların, işlemlerini kapatmaya ve satın alma pozisyonuna geçmesiyle oluşur.

Bitcoin’de yaşanan, Rusya’nın Ukrayna işgali sonrası, BTC fiyatının 35.000 dolar altına ineceğini düşünerek short işlem açan traderların, Bitcoin’in direnç göstermesi ile birlikte, panikleyerek işlemlerini kapatması ve BTC alımına geçmesidir. Bu şekilde BTC 40 bin dolara kadar yükseldi.

İlgili: Bitcoin short ne demek? Borsada short işlem ile nasıl para kazanılır?

Bitcoin’e 35.000-44.000 dolar aralığında hareket alanı

Bitcoin’in 35.000 dolar desteğine tutunması ile birlikte, Smart Contracter isimli influencer, 205 bin twitter takipçisine, BTC’nin 35.000-44.000 dolarlık bir harekat alanı kazandığını yazdı.

Bugün gerçekten büyük bir BTC geri dönüş mumu gördük. Bunun bir dip olup olmadığından emin değilim. Ama burada trade edilebilir.

BTC USD
BTC/USD Kaynak: Smart Contracter/Twitter

 

Canlı BTC fiyatı: $ 27,591.39

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: