Loading...
btc
BTC
0.69%
Bitcoin
64.234,91 USDT
eth
ETH
0.71%
Ethereum
3.105,81 USDT
bch
BCH
-0.28%
Bitcoin Cash
485,49 USDT
xrp
XRP
0.75%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-0.39%
Litecoin
79,63 USDT
bnb
BNB
1.35%
Binance Coin
544,90 USDT
sol
SOL
4.17%
Solana
141,91 USDT
avax
AVAX
1.16%
Avalanche
35,16 USDT
ada
ADA
0.58%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.23%
Poladot
6,72 USDT
doge
DOGE
1.06%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
0.57%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü ekonomistten Rusya uyarısı! Kripto paralar nasıl etkilenir?

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaşın ardından ekonomik yaptırımlar devam ederken yeni karar kripto paraları nasıl etkileyecek?

Ünlü ekonomistten Rusya uyarısı! Kripto paralar nasıl etkilenir?

Rusya, Ukrayna’ya askeri harekat başlattı. Dünya bu karar sonrası ayağa kalktı. Amerika ve Avrupa Rusya’ya daha önce benzeri görülmemiş ekonomik yaptırımlar açıklıyor.

Rusya ekonomik olarak kendi topraklarına sıkıştırılmaya çalışırken ülkenin dış dünya ile ödeme bağı olan SWIFT sisteminden çıkarılması  kesinleşti. Dün yapılan açıklama ile Almanya’nın Rusya’nın sistemden çıkarılmasını kabul ettiği belirtildi.

İlgili: Rusya SWIFT’ten çıkarılırsa kripto para mı kullanacak?

Rusya’nın önünde çok fazla seçenek kalmıyor. Bu durumda kripto paralara yönelmesi muhtemel. Ancak bu yönelim kripto para piyasasını nasıl etkileyecek? Ekonomist Alex Kruger, Rusya yaptırımlardan kaçmak için kripto paralara yönelirse kripto varlıklarının olumsuz etkileneceği konusunda yatırımcıları uyardı.

Kruger, yaptırımları aşmak için kripto kullanımının ABD düzenleyicilerinden ciddi bir yanıt alacağını söyledi.

Rusya’nın yaptırımları aşmak için kripto kullanması korkunç bir düşüş olur. Bunun olmasını beklemeyin. ABD düzenleyicileri, bir ulusal güvenlik meselesi olarak sektörü ezmeye zorlanacak.”

Ünlü ekonomist, savaşın kripto ve hisse senedi ve emtia gibi varlıkların fiyatlarını dibe çektiğini vurguladı. Ukrayna’da gerginliğin devam etmesinin küresel ekonomide daha büyük yaralar açabileceğine değinen Kruger, bir nükleer kullanımını durumunda ortaya daha olumsuz bir senaryo çıkabileceğini belirtti.

Kripto piyasası, Rusya’nın SWIFT’ten çıkarılma haberlerinin ardından bir düzeltme yaşadı. 40,000 dolar seviyesini zorlayan Bitcoin, 38,829 dolara geriledi ve son 24 saatte %1 değer kaybetti. Ethereum ise %2 değer kaybı yaşadı ve yazının kaleme alındığı anlarda 2,736 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerde de %1 ile %4 arasında değer kayıpları görüldü. Kripto piyasasının toplam hacmi 1,75-6 trilyon dolar seviyesinde.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.