1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü ekonomistten Rusya uyarısı! Kripto paralar nasıl etkilenir?

Ünlü ekonomistten Rusya uyarısı! Kripto paralar nasıl etkilenir?

Ünlü ekonomistten Rusya uyarısı! Kripto paralar nasıl etkilenir?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaşın ardından ekonomik yaptırımlar devam ederken yeni karar kripto paraları nasıl etkileyecek?

Ünlü ekonomistten Rusya uyarısı! Kripto paralar nasıl etkilenir?

Rusya, Ukrayna’ya askeri harekat başlattı. Dünya bu karar sonrası ayağa kalktı. Amerika ve Avrupa Rusya’ya daha önce benzeri görülmemiş ekonomik yaptırımlar açıklıyor.

Rusya ekonomik olarak kendi topraklarına sıkıştırılmaya çalışırken ülkenin dış dünya ile ödeme bağı olan SWIFT sisteminden çıkarılması  kesinleşti. Dün yapılan açıklama ile Almanya’nın Rusya’nın sistemden çıkarılmasını kabul ettiği belirtildi.

İlgili: Rusya SWIFT’ten çıkarılırsa kripto para mı kullanacak?

Rusya’nın önünde çok fazla seçenek kalmıyor. Bu durumda kripto paralara yönelmesi muhtemel. Ancak bu yönelim kripto para piyasasını nasıl etkileyecek? Ekonomist Alex Kruger, Rusya yaptırımlardan kaçmak için kripto paralara yönelirse kripto varlıklarının olumsuz etkileneceği konusunda yatırımcıları uyardı.

Kruger, yaptırımları aşmak için kripto kullanımının ABD düzenleyicilerinden ciddi bir yanıt alacağını söyledi.

Rusya’nın yaptırımları aşmak için kripto kullanması korkunç bir düşüş olur. Bunun olmasını beklemeyin. ABD düzenleyicileri, bir ulusal güvenlik meselesi olarak sektörü ezmeye zorlanacak.”

Ünlü ekonomist, savaşın kripto ve hisse senedi ve emtia gibi varlıkların fiyatlarını dibe çektiğini vurguladı. Ukrayna’da gerginliğin devam etmesinin küresel ekonomide daha büyük yaralar açabileceğine değinen Kruger, bir nükleer kullanımını durumunda ortaya daha olumsuz bir senaryo çıkabileceğini belirtti.

Kripto piyasası, Rusya’nın SWIFT’ten çıkarılma haberlerinin ardından bir düzeltme yaşadı. 40,000 dolar seviyesini zorlayan Bitcoin, 38,829 dolara geriledi ve son 24 saatte %1 değer kaybetti. Ethereum ise %2 değer kaybı yaşadı ve yazının kaleme alındığı anlarda 2,736 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerde de %1 ile %4 arasında değer kayıpları görüldü. Kripto piyasasının toplam hacmi 1,75-6 trilyon dolar seviyesinde.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: