1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. 300 ABD bankasından Bitcoin (BTC) severleri coşturacak adım

300 ABD bankasından Bitcoin (BTC) severleri coşturacak adım

300 ABD bankasından Bitcoin (BTC) severleri coşturacak adım
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ve Bitcoin alanındaki gelişmeleri bankalar da görmezden gelemiyor. Öyle ki yaklaşık 300 ABD bankası BTC için büyük bir adım atmaya hazırlanıyor.


300 ABD bankasından Bitcoin (BTC) severleri coşturacak adım

ABD’de 300’e yakın yerel banka, Bitcoin (BTC/USD) işlemleri başlatmayı planlıyor. Bankalar böyle bir adımı müşterilerinden gelen talep doğrultusunda atacak. Çünkü müşterileri artan oranda Bitcoin hizmetleri talep ediyor.

American Banker’de yer alan habere göre, bu bankalar müşterilerine Bitcoin ticareti hizmetlerini 2022 yılının birinci ya da ikinci çeyreğinde sunmaya başlayacak. Ayrıca bankaların Bitcoin ticareti hizmeti NYDIG sayesinde mümkün olacak.

Söz konusu haberde ayrıca, hem Amerikan Bankacılar Birliği’nin hem de Amerika Bağımsız Bankacılar Topluluğu’nun bu girişimi mümkün kılmak için NYDIG’ye yatırım yaptığı belirtiliyor.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Georgia eyaleti merkezli bir banka olan BankSouth’un CEO’su Harold Reynolds şöyle diyor:

“Müşterilerimizin hesaplarında önemli ölçüde kripto para işlemler gördük. Birkaç işlem çok büyüktü. Bundan dolayı dikkatimizi çekiyor.”

bitcoin banka

Bitcoin ticareti işine giren başka bir banka ise Oklahoma merkezli Vast Bank. Bu banka ise aktif bir şekilde kripto alanı ile ilgili. Banka, 25 Ağustos 2021’de “Kripto Bankacılık Hizmeti” başlatacağını duyurmuştu.

Vast Bank CEO’su Brad Scrivner, American Banker’e yaptığı açıklamada, açtıkları Bitcoin hizmetinin performansından memnun kaldıklarını belirtiyor. Flushing Financial Corporation (FFIC), kripto hizmeti tekliflerini desteklemek için NYDIG ile birlikte çalışıyor.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında boğaları korkutan kırılma noktası!

ABD’de kripto benimsenmesi

ABD’de kripto para benimsenmesi önemli ölçüde arttı. Bu alanda bir talep var. Sonuç olarak bankalar da bu talebi karşılamak için kendi kripto hizmetlerini başlatma yarışına tutuştu.

Tabii kripto trenine atlayanlar sadece yerel bankalar değil. JPMorgan and Goldman Sachs gibi bazı büyük Wall Street bankaları da artık kripto alanında faaliyet gösteriyor. Bu bankalar artık kripto bölümleri açtı ve müşterilerine kripto ticareti hizmetleri sunmanın yollarını arıyorlar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: