BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 3 milyon kişi “Dogecoin” dedi! DOGE fiyatı ne olur?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

3 milyon kişi “Dogecoin” dedi! DOGE fiyatı ne olur?

3 milyon kişi “Dogecoin” dedi! DOGE fiyatı ne olur?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bu yıl kripto topluluğu arasında ilgi odağı haline gelen Dogecoin, Tesla CEO’sundan yine destek buldu. Ve Musk, 3 milyon kişiye “EVET” dedirtti. Peki bundan sonra Doge fiyatı ne olur?

Tesla DOGE’yi kabul edecek mi? – Kabul ederse DOGE fiyatı ne olur?

Dünyanın en zengin ikinci kişisi Elon Musk, Twitter’da takipçilerine bir anketle, “Tesla’nın ödemelerde Dogecoin’i kabul etmesini ister misiniz?” sorusunu yöneltti. Twitter anketine, yaklaşık 4 milyon kişi cevap verdi ve kripto para birimi topluluğu bu öneriyi büyük ölçüde destekledi.

Katılımcıların %80’i, şirkete Dogecoin’i destekleme çağrısı yaptı ve nihayetinde bu da DOGE fiyatını %10 artırdı.

Tesla CEO’su Elon Musk, bu anketi başlattığından bu yana neredeyse 24 saat geçerken, 3.922.516 kişi “DOGE” için oy kullandı.

https://twitter.com/elonmusk/status/1392030108274159619

Şu ana kadar, yaklaşık 4 milyon oy sayıldı ve yanıt verenlerin yüzde 78’2’i “evet” oyu verdi – bu da yaklaşık üç milyondan fazla katılımcı demek. Ankete katılanların %21,8’i ise soruya olumsuz yanıt verdi. Peki Dogecoin Tesla tarafından kabul edilirse, DOGE fiyatı ne olur?

Tesla Bitcoin ödemelerini kabul etti

Esasen bu yılın başlarında Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayacağına dair bir açıklama yaptı. Alınan Bitcoin’lerin de fiat ara birimine dönüştürülmeyeceğine söz verdi.

Tesla ayrıca Nisan ayının başında Bitcoin satın almak için 1.5 milyar dolar ayırdığını açıkladı. Elektrikli araç devi Tesla, 1.5 milyar dolarlık devasa Bitcoin alımıyla, kripto para biriminin hem fiyat hem de piyasa değeri bakımından zirveler kaydetmesine yardım etti. 

3 milyon kişi "Dogecoin" dedi! DOGE fiyatı ne olur?

Elon Musk, SEC’e sunduğu yıllık raporunda Tesla’nın Ocak ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklayarak tüm dünyayı şok etti. Bazı tahminlere göre, o dönemde bu miktar, yaklaşık olarak firmanın net nakit varlığının %15’ine tekabül ediyordu.

Haberin ardından Bitcoin müthiş bir yükseliş kaydederek 48.900$’lık bir ATH seviyesine ulaşmış, varlığın piyasa değeri de yeni bir rekor kaydetmişti. Ancak daha sonra, şirketin BTC’lerin yüzde 10’unu nakde çevirdiği ortaya çıktı.

Şimdi ise Tesla’nın DOGE’yi kabul edip etmeyeceği merak ediliyor. DOGE topluluğunun, Musk’ın bir tweetiyle piyasada nasıl bir coşku yarattığını hepimiz gördük.

https://twitter.com/elonmusk/status/1387290679794089986?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1387290679794089986%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fkoinmedya.com%2Fdogecoin-neden-dustu-hani-8-mayis-buyuk-gundu%2F

Yatırımcılar Dogecoin’e koştukça, varlığın fiyatı sadece geçen aydan bu yana 5 kat arttı. Böyle bir haber de kuşkusuz varlığın fiyatında yenir bir pump hareketi daha başlatabilir.

Nitekim, 2013 yılında bir “şaka” olarak oluşturulan Dogecoin, bu yıl kripto para kapitalizasyonundaki basamakları bir bir atladı. Ve şu anda sadece Bitcoin, Ethereum ve BNB’nin ardından en değerli dördüncü dijital token oldu. Dolaşımdaki 129 milyar dogecoin tokeninin toplam piyasa değeri yaklaşık 65 milyar dolara çıktı.

En son Elon Musk, SNL’ye sunucu olacağını açıkladıktan sonra devam eden spekülasyon ve aşırı volatilitenin ardından, DOGE yeni zirveler kaydetti.

https://youtu.be/fCF8I_X1qKI

Herkes Dogecoin’in Elon Musk’ın Saturday Night Live (SNL)’e katılacağı tarihte (8 Mayıs’ta) yeni zirveler görmesini bekliyordu. Ve Tesla CEO’sunun Twitter’da, programa sunucu olarak katılacağına açıklamasının ardından Dogecoin’in fiyatı sadece bir hafta yaklaşık %100 arttı.

Dogecoin’in en büyük ve en zengin destekçisi Elon Musk, 1975’ten beri yayınlanan ABD’nin en ünlü komedi show programı Saturday Night Live (SNL)’ın, 8 Mayıs’ta yayınlanan bölümüne konuk sunucusu olarak katılacağını duyurması DOGE severler arasında coşku yaratsa da beklenen olmadı.

Musk henüz programdayken, DOGE fiyatı yaklaşık %25 düştü. Program beklenen etkiyi yaratmayınca, Musk bu kez de anketle kaybolan coşkuyu yeniden tetiklemeye çalıştı. Dün anket yayınlandıktan sonra kısa süre içerinde varlığın fiyatı %10 yükseldi.

Henüz Tesla’nın DOGE’yi kabul edip etmeyeceği bilinmiyor. Ama böyle bir haber DOGE’nin yeni zirveler görmesini sağlayabilir.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, beşinci en büyük kripto para birimi olan DOGE fiyatı, 0,51 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.