1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bu NFT’ler rekor fiyata satıldı!

Bu NFT’ler rekor fiyata satıldı!

Bu NFT’ler rekor fiyata satıldı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Non-Funglibe Token’lar (NFT) rekor fiyatlara alıcı bulmaya devam ediyor. Dün yapılan müzayede de Larva Labs’ın CryptoPunk’ları satıldı. Detaylar haberimizde.

Bu NFT’ler rekor fiyata satıldı

Kripto ekosisteminin sanat dünyasına yeni kazandırdığı trend olan NFT’ler büyüyen pazar hacmi ile dikkat çekiyor. NFT’ler hızla büyüdükçe alım satımlarının kolaylaşması için de adımlar atılıyor.

Kopyalanamaması ve kendine has yapısı ile NFT’ler özellikle sanat dünyasında müzayedecilerin dikkatini çekiyor. Değiştirilemeyen tokenler rekor fiyatlara açık artırmalarda alıcı buluyor.

Bkz: NFT, NFT haberleri ve son dakika gelişmeleri

Salı günü yapılan bir müzayede de   dokuz CryptoPunks portresi yaklaşık 17 milyon dolara satıldı ve NFT sanat satışları için başka bir önemli an oldu.  “Küçük serseriler” olarak adlandırılan ve her birini benzersiz kılan belirli bir özellik kombinasyonuna (gözlük, saç kesimi, sakal düşünün) sahip olan NFT’ ler 16,962,500 dolara satıldı.

CryptoPunks’u yaratan şirket olan Larva Labs, NFT alanındaki öncülerden biri durumunda ve CryptoPunks en çok beğenilen NFT’ler arasında gösteriliyor. Ethereum blok zinciri üzerinde bulunuyor.

Larva Labs 2017’de 10.000 CryptoPunk yarattı. Bu CryptoPunk’ların dğnyada örneği bulunmuyor ve genel olarak 10.000’de birbirinden farklı özelliklere sahip. Bu da CryptoPunk’ları koleksiyonerlerin gözünde değerli hale getiriyor.  Şirket bunların çoğunu dağıttı ancak bazılarını kendileri için sakladı. NFT pazarının artan popülaritesi sayesinde şimdi onları satarak büyük gelir elde ediyor.

NFT’lerin bu kadar yüksek fiyatlara alıcı bulması ve pazarın hızla büyümesi NFT pazarının bir balon olabileceği tartışmalarını beraberinde getirmişti. Ancak kripto dünyasının en büyük taraftarlarından bir olan ünlü milyarder Mark Cuban geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada NFT’lerin yeni nesil bir değer olduğuna inandığı ve bir balon olduğu konusuna katılmadığını dile getirmişti.

E-ticaret devi eBay’de dün aldığı kararla NFT’lerin alım satımı için bir platform oluşturacağını açıkladı.

Kaynak