okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
2.41%
Bitcoin
66.808,98 USDT
eth
ETH
4.81%
Ethereum
3.086,30 USDT
bch
BCH
4.58%
Bitcoin Cash
465,16 USDT
xrp
XRP
1.69%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
1.1%
Litecoin
83,34 USDT
bnb
BNB
1.85%
Binance Coin
579,70 USDT
sol
SOL
5.73%
Solana
168,50 USDT
avax
AVAX
5.8%
Avalanche
36,46 USDT
ada
ADA
4.81%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
2.48%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
3.21%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.51%
Shiba Inu
0,00 USDT

243 milyar dolarlık fonu yöneten CEO’dan Bitcoin kararı!

ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

243 milyar ABD dolarının üzerinde varlığa sahip dünyanın önde gelen devlet varlık fonlarından biri Bitcoin’e yatırım yaptı. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

243 milyar dolarlık fonu yöneten CEO’dan Bitcoin kararı!

232 milyar ABD dolarının üzerinde varlığa sahip dünyanın önde gelen devlet varlık fonlarından biri olan Mubadala Investment Company’nin yatırım kolu olarak kurulan Mubadala Capital, kripto piyasasına yatırım yapıyor.

Abu Dabi’nin devlete ait fonu Mubadala Investment Capital’in CEO’su Khaldoon al-Mubarak, CNBC’ye verdiği röportajda kripto para birimleri ile ilgili görüşlerini de açıkladı. Mubarak, yaptığı açıklamada fonun kripto para birimlerine yatırım yaptığını ve özellikle blockchain teknolojisi ile ilgilendiklerini duyurdu.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Veliaht prens Mohamed bin Zayed ile bağlantılı olan Mubadala’nın yönetimi altındaki 243 milyar bir varlık bulunuyor. Fon ayrıca 2019 yılında BAE’deki ilk düzenlenmiş kripto para birimi borsası olan MidChains’e yatırım yapmıştı. MidChains, 2019 yılının sonlarında Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum olmak üzere dört kripto para ile ticarete başlamıştı.

İlgili: Bitcon fiyat tahmini

İngiltere’nin önde gelen futbol kulüplerinden biri olan Manchester City futbol kulübünü de yöneten Mubadala’nın CEO’su verdiği röportajda kripto para birimlerine şüpheyle yaklaşanlarla aynı çizgide olmadığını açıkladı. Endüstrinin 3 trilyon dolarlık hacmine dikkat çene Mubarek, kripto teknolojisinin yanıltmaca değil “gerçek” olduğunu savundu.

 

 

“Kripto konusunda birçok insan şüphecidir. Ben o kategoriye girmiyorum. Kripto gerçek bir olgu”

Kripto para regülasyonları hakkında da konuşan ünlü CEO, düzenlemelerin henüz nihai aşamada olmadığını belirtti. Ancak herkes gibi Mubarak’ta düzenlemelerin yapılması gerektiğine inanıyor ve bu şekilde kripto para birimlerinin varlık sınıfı olarak yeni bir forma kavuşacağını savunuyor.  BEA Merkez Bankası, daha önce yaptığı açıklamada kripto paraları bir varlık sınıfı olarak görmediğini açıklamıştı. Ülkede kripto paralar için bir düzenleme yapılmadı.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Kripto para ekosistemi büyüdükçe devlet destekli fonlardan ve kurumsal yatırımcılardan ilgi görmeye devam ediyor. Endüstrinin ulaştığı devasa hacim ve birçok yatırımcının kripto ekosistemine yönelmesi kurumsal yatırımcıların alana girmesi için katalizör görevi görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.