1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Balinalar tam üç aydır bu kripto parayı biriktiyor!

Balinalar tam üç aydır bu kripto parayı biriktiyor!

Balinalar tam üç aydır bu kripto parayı biriktiyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain veri analiz şirketi Santiment, bazı kripto balinalarının özellikle piyasalarda düşüşler yaşanırken, büyük miktarda alım yaptığını ortaya koydu. Peki balinalar, hangi kripto parayı satın alıyor?

Büyük balinalar hangi kripto parayı topluyor? 

“XRP şu anda yaklaşık 0,81 dolardan işlem görüyor. Ancak balinalar, bir yıldır devam eden akümülasyon eğilimini sürdürüyor. 1 milyon ila 10 milyon XRP tutan adresler, son üç ayda varlıklarında %6’lık bir artış ile birlikte, şimdi 3.31 milyar XRP’ye sahip.”

https://twitter.com/santimentfeed/status/1469485386313441283

XRP, yazımızı yayına hazırladığımız sırada 0,81 dolardan işlem görüyor ve veriler, genellikle fonları yatırım uzmanları tarafından kontrol edilen balinaların, şu anda 2,66 milyar doların üzerinde XRP’ye sahip olduğunu gösteriyor.

Ethereum yatırımcıları harekete geçiyor!

Bu arada Santiment, Ethereum ile ilgili verilere de göz atıyor. Analiz firmasına göre, Ethereum’un işlem ücretlerindeki düşüş, kullanıcıları önemi ölçüde ağa katılmaya teşvik ediyor.

“Şimdi, ağa katılımın önündeki engellerin azalmasıyla birlikte, ETH’ye yeni bir ilgi dalgası görmeye başlıyor olabiliriz. ETH ile etkileşime giren yeni adresler de aynı eğilimi gösteriyor.

Henüz bunu söylemek için erken olabilir. Ancak bu, en büyük altcoin için yenilenmiş temel bir güce dair bir işaret olabilir mi?”

https://twitter.com/santimentfeed/status/1469061047193538561

Kripto analiz firması Bitcoin de ise işlerin biraz farklı olduğunu ifade ediyor. Bitcoin piyasasına son zamanlarda korku ve şüphenin hakim olduğunu ve dolayısıyla böyle bir piyasada genellikle yükseliş sinyalinin görülebileceğini söylüyor. Ayrıca Santiment’e göre; yatırımcıların hissiyatı, BTC’nin güçlü bir destek oluşturma sürecinde olduğuna işaret ediyor.

“Bitcoin’in geçici olarak 48.00$’ın altına düşmesiyle birlikte, yatırımcılar artık kasım ayı ortasındaki fiyatlara dönüş konusuna şüpheyle yaklaşmaya başladılar. Böylece yatırımcı duyarlılığı düşüş bölgesine döndü. Tarihsel olarak, negatif duyarlılık, BTC fiyatında dibin görüldüğüne dair ilk işaretlerdendir.”

Yine benzer şekilde; piyasadaki hakim duygu durumunu ölçen Korku ve Açgözlülük endeksine göre de Bitcoin korku tarafında dibe vurduğunda yükseliş işareti olarak algılanır. Şimdi Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi (Bitcoin Fear and Greed*) 27 puanla korku bölgesinde yer alıyor.

Balinalar tam üç aydır bu kripto parayı biriktiyor!

* 0 ila 100 arasında bir değere sahip olan endeks puanı, sosyal medya, volatilite, anketler, hacim ve Bitcoin hakimiyetinden veri toplayarak ve bu verileri değerlendirerek piyasanın günlük duyarlılığı ile ilgili ortaya bir ölçüm koymaya çalışır.

 0 puan aşırı korkuyu gösterirken, 100 aşırı hırs ve açgözlülüğü temsil eder. Yani Bitcoin korku endeksi dibe vurduğunda yükselişin, açgözlülük tarafına çıktığında ise düşüşün işareti olarak algılanır.

Kaynak

Etiketler: