1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü CEO’ya göre Ethereum’un Bitcoin’den üstünlüğünün sebebi

Ünlü CEO’ya göre Ethereum’un Bitcoin’den üstünlüğünün sebebi

Ünlü CEO’ya göre Ethereum’un Bitcoin’den üstünlüğünün sebebi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve Ethereum, kripto para piyasasının en büyük iki coini. Ancak uzmanlara göre ETH son yıllarda performans olarak BTC’yi geçti. Ünlü CEO ise bunun sebebi CNBC’de açıkladı.


Ünlü CEO’ya göre Ethereum’un Bitcoin’den üstün performansının sebebi

Bitcoin’in enflasyona karşı koruma olarak kullanılması, yatırımcıların bu kripto parayı benimsenmesinde büyük rol oynadı. Şimdi ise Ethereum bu açıdan yükselişte. Ayrıca ETH fiyatının son birkaç yıllık performansı ve yıllık getirileri de Bitcoin karşısında güçlü bir oyuncu olduğunu kanıtlıyor.

Ethereum sadece 5 yıllık bir kripto para. Buna rağmen Bitcoin’den sonra dünyanın en büyük kripto parası olmayı başardı. Bunun dışında yakın zamanda dünyanın en büyük 15. varlığı adını da aldı. Daha da gelişmeye devam edecek gibi görünüyor. Bundan dolayı Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Ethereum’un neden performans olarak Bitcoin’i geçtiğinin sebeplerini açıklıyor.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: Bitcoin bu direnci kırarsa önü açık!

Ethereum’un teknolojisi

Novogratz, Ethereum’daki büyümenin sebebini ETH’nin getirdiği teknolojide gördüğünü söylüyor. Bu teknoloji yatırımcılar için cazip geliyor. Ayrıca ETH kendisini en çok kullanım alanı olan kripto para olarak kanıtladı. Özellikle de merkezsiz finans (DeFi) alanının gelişmesi bunu gösteriyor.

Ünlü Bitcoin boğasından dev kripto yatırım fonu!

CNBC’ye konuşan ünlü CEO Mike Novogratz, Ethereum’un enflasyona karşı korumadan çok daha fazlasını sunduğunu belirtiyor.

Bunun aksine, Bitcoin’in şu an sunmaya devam ettiği en büyük kullanım özelliği hala enflasyona karşı koruma. Lider kripto para BTC’nin 21 milyon coin sınırı deflasyonist özelliğinden dolayı her zaman yatırımcıların ilgisini çekiyor. Yine de Novogratz’e göre BTC bu çekiciliğini yitirmeye başlıyor.

İlgili – Güncel Ethereum teknik analizi: ETH fiyatında yeni yükseliş sinyalleri!

Novogratz’e göre, Ethereum yenilikçi teknolojisi ile öne çıkıyor blockchain sektöründe. Şöyle diyor:

“İnsanlar Ethereum’u teknoloji yönüyle görüyor.”

Yatırımcılar da enflasyona karşı koruma kullanım alanından çok ETH’nin teknoloji yönüne önem veriyor. Bu açıdan uzun vadede Bitcoin’den daha iyi bir amacı var. Budan dolayı Bitcoin’in piyasa payından çalıyor ve çalmaya da devam edecek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: