1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. 2023’ün geri kalanında Bitcoin fiyatına ne olacağını belirleyecek 2 kritik faktör

2023’ün geri kalanında Bitcoin fiyatına ne olacağını belirleyecek 2 kritik faktör

2023’ün geri kalanında Bitcoin fiyatına ne olacağını belirleyecek 2 kritik faktör
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2023’ün ikinci yarısında Bitcoin fiyatını ne bekliyor? Hangi yöne gider? Galaxy Digital’in yatırım şefi bu sorulara cevap veren iki kritik faktörü açıklıyor. BTC ile ilgili açıklamasının ayrıntıların bakalım.


2023’ün geri kalanında Bitcoin fiyatına ne olacağını belirleyecek 2 kritik faktör

Galaxy Digital’ın baş yatırım sorumlusu Christopher Ferraro, Bitcoin’in bu yılın geri kalanı için yönünü belirleyecek iki faktörü açıkladı. Ferraro, bu iki önemli faktörden, CNBC’ye verdiği yeni röportajında bahsetti. Ünlü uzmana göre, buradaki birinci faktör ABD’de spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’lerin) onaylanması olacak. Bu aynı zamanda ABD’de düzenleyicilerin kripto paralar ile ilgili bu tür yatırım ürünlerine yeşil ışık yakması anlamına geldiğini de ifade ediyor. Spot Bitcoin ETF için onay gelirse, üçüncü ve dördüncü çeyreklerde lider kripto para için en büyük katalizörlerden biri oluşacak.

İlgili – Bitcoin balinaları daha da agresifleşti: İşte, son 7 haftanın durumu

Ferraro röportajında şu açıklamalara yer verdi:

“Kripto piyasalarında gerçekten iki hikaye var. ABD’de düzenlenmiş kripto ürünlerinin çıkarılmasının muhtemel olması. Ya da en azından Bitcoin piyasasından başlamak üzere en büyük küresel geleneksel finans kuruluşları tarafından kripto ürünlerin çıkarılması. Bu konu gündemde belirleyici olacak. Bahsettiğimiz şey ETF’ler. Bence bu, piyasalardaki en büyük katalizör olacak.

İkinci faktör ise önümüzdeki üç ay boyunca düzenlemelere ve devam eden bir çok dava sürecinin nereye gittiğine bakacağız.”

Galaxy Digital’in yatırım şefine göre, Bitcoin’e olan kurumsal ilgi giderek artmaya devam ediyor. Diğer yandan bireysel yatırımcılar da Square ve Revolut gibi finans teknolojisi platformları üzerinden BTC satın alıyor.

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin için yeni ATH tarihi: BTC’nin hedefi 120.000 dolar mı?

Ferraro sözlerine şöyle devam ediyor:

“Galaxy Digital’de farklı platformlardan yatırım girişleri gördük. Bugün bireysel yatırım platformlarını düşünün, Square ve Revolut gibi küresel platformlar… Bu yükselişin bir parçası olarak, bu yıl boyunca bireysel yatırımcıların spot alım ve kripto tutma işlemlerinde net pozitif artışlar gördük.”

İşte, yatırım uzmanının ilgili açıklamaları:

Kaynak

Etiketler: