1. Home
  2. Güncel Haber
  3. 2023’te hangisi önce yükselir: Bitcoin mi Ethereum mu? Ünlü analist açıkladı

2023’te hangisi önce yükselir: Bitcoin mi Ethereum mu? Ünlü analist açıkladı

2023’te hangisi önce yükselir: Bitcoin mi Ethereum mu? Ünlü analist açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2023 yılında kripto para yatırım planları yapanlar en çok “Bitcoin mi, Ethereum mu?” sorusunu merak ediyor. Ünlü analist ise gelecek yıl özellikle performans olarak bu iki coinden hangisinin öne çıkacağını açıklıyor. Ayrıntılara bakalım.


2023’te Bitcoin mi Ethereum mu öne çıkacak? Ünlü analist cevapladı

Bloomberg’in kıdemli analisti Mike McGlone, 2023 yılı için Bitcoin ve Ethereum ile ilgili görüşünü paylaştı. Ona göre, dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum, bir sonraki boğa piyasasında ilk önce harekete geçecek. Performans olarak da BTC’nin üzerinde olacak.

Kripto para piyasası son bir yılda zor anlar yaşadı. Buna Bitcoin ve diğer risk varlıkları da dahil. Ancak McGlone’a göre yeni raporlar Ethereum için farklı bir duruma işaret ediyor. Bloomberg analistine göre, Ethereum fiyatı performans olarak Bitcoin’i geçen coinlerden biri olabilir.

İlgili – Ethereum fiyatı yatay seyri kırmaya hazır mı? Güncel ETH teknik analizi

Hem Bitcoin hem de Ethereum, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü. O zamandan bu yana ise BTC ve ETH fiyatları sırasıyla yüzde 76 ve yüzde 75 oranlarında düştü. İlginçtir ki Ethereum’un yıllık volatilitesi Bitcoin’in 1,3 katı. Buna göre ETH’nin hala değerinin çok altında olduğunu söylüyor. Şöyle konuşuyor:

“Bizim grafiklerimiz, ikinci sıradaki kripto paranın (Ethereum) birinci kripto parayı (Bitcoin) performans olarak geçen bir trende sahip olduğunu gösteriyor. Ethereum fiyatı 16 Aralık’a kadar yüzde 65 oranında düştü. Bu durum Nasdaq’ın söz konusu dönemdeki yüzde 30’luk düşüşüne paralele olarak gerçekleşiyor.”

2023’te hangisi önce yükselir: Bitcoin mi Ethereum mu? Ünlü analist açıkladı

Ethereum’un performansı grafiği Kaynak: Bloomberg

İlgili – Ethereum rezervinin düşmesi ETH fiyatı için ne anlama geliyor?

Öte yandan fiyattaki düşüşe rağmen Ethereum’a olan bir talep de var. Bu talep aynı zamanda ETH’nin piyasa hakimiyetine de yansıdı. Ethereum’un piyasa hakimiyeti 2021 yılında yüzde 22 büyüdü. Bu trend 2022 yılında da devam etti. Bundan dolayı ETH’nin belli bir noktadan sonra Bitcoin’i bile geçebileceği düşünülüyor.

Kaynak

tags: