1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. 2023 Bitcoin fiyat tahmini: BTC için 3 fiyat öngörüsü

2023 Bitcoin fiyat tahmini: BTC için 3 fiyat öngörüsü

2023 Bitcoin fiyat tahmini: BTC için 3 fiyat öngörüsü
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı 2022 yılında zorlu bir dönemden geçti. Peki, 2023 yılında lider kripto para BTC’yi ne bekliyor. 3 farklı Bitcoin fiyat tahmininin ne gösterdiğine bakalım.


2023 Bitcoin fiyat tahmini: BTC için 3 fiyat öngörüsü

2022 yılında kripto para piyasasında birden fazla sarsıcı olay yaşandı. Bu olaylar sonucu Bitcoin (BTC) fiyatı tüm yıl boyunca dikkat çeken oranda düştü. 8 Kasım 2021’de 68.997 dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesini gören Bitcoin, Ocak 24’te 32.995 dolara lower low yapmıştı. Böylece ayı piyasası doğrulanmıştı.

2022 yılında hem Bitcoin hem de kripto para piyasasını etkileyen üç önemli olay ise şöyle:

Terra, Luna ve 3AC çöküşü: Mayıs ayında Terra LUNA eko sistemi stabil coin krizinden başlayan bir çöküş yaşadı. Ardından kripto koruma fonu Three Arrows Capital (3AC) iflas etti ki böyle bir ortamda Bitcoin fiyatı 30.000 dolar bölgesinden 17.600 dolara düştü.

FTX çöküşü: Dünyanın ikinci en büyük kripto para borsası FTX’in Kasım’da çökmesi tüm piyasaya yeni bir satış baskısı yaptı.

Tüm bu olaylar sonucu Bitcoin fiyatı ATH değerinden yüzde 77,57 oranında düştü. Peki, 2023 yılında Bitcoin fiyatı ne olur?

İlgili – 2023’te hangisi önce yükselir: Bitcoin mi Ethereum mu? Ünlü analist açıkladı

2023 yılı için 3 Bitcoin fiyat tahmini

Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı yeni bir yükseliş öncesi bir keskin düşüş daha görebilir. Mevcut piyasa ortamında bu beklenen bir durum. Böyle bir yeni çöküş durumunda Bitcoin fiyatı 9.550 dolarda makro planda bir dip kaydedebilir. Bu dip seviyeden sonra ise 2023 yılının ortasında 30.000 dolar bölgesine doğru ralli yapacak.

Bitcoin piyasası zor günler geçirdiği için madenciler de zor durumda. Madenciler son çöküşten sonra teslim olma bayraklarını çekiyor. Bu da piyasada dip belirleme sürecinin artık çok yakın olduğu anlamına geliyor.

İlgili – Ethereum fiyatı önündeki kritik direnci kırabilir mi? Güncel ETH teknik analizi

On chain metrikler ise 2022 yılı sona yaklaşırken çok yoğun miktarlarda birikimler olduğunu gösteriyor. Bu da BTC için uzun süredir beklenen iyi haber olabilir.

Son olarak makro ekonomi alanındaki durumun iyileşmesi ve enflasyonun düşmesi, Bitcoin ve kripto piyasasına yeni bir sermaye akışını başlatabilir. Böylece yeni bir döngü başlar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: