1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2022’de kripto para piyasalarını ne bekliyor?

2022’de kripto para piyasalarını ne bekliyor?

2022’de kripto para piyasalarını ne bekliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021 yılının tamamlanmasına sayılı günler kaldı. 2021 kripto piyasalar için olağanüstüydü. 2022’de ise Bitcoin ve kripto para piyasalarını neler bekliyor?


2022’de kripto para piyasalarını ne bekliyor?

2021 yılında Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Cardano ve Solana başta olmak üzere birçok kripto para tüm zamanların rekorunu kırdı. Toplam piyasa değeri ise neredeyse 3 trilyon dolar büyüklüğe ulaştı. 2021’in son ayında piyasaları kısmi bir gerileme söz konusu. 2022’de bizleri neler bekliyor?

Aşağıdaki grafikte toplam kripto para piyasası değerindeki değişimi görüyoruz.

market cap

Bazı analistlere göre Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki geri çekilme önümüzdeki birkaç ay daha devam edecek. Sussex Üniversitesi profesörlerinden Carol Alexander, 2022’de Bitcoin’in 10 bin dolar bandına kadar gerileyebileceğini ileri sürüyor. Ancak her analist öngörülerinde Profesör Alexander kadar karamsar değil.

Wall Street analistleri ise mevcut fiyatlardan %20’lik bir geri çekilmenin yaşanabileceğini iddia ediyor. Bu tahminden hareketle Bitcoin için 40 bin dolar seviyesi bir destek hattı oluşturuyor.

Japon Borsasından Yuga Hasegawa ise pesimist yatırımcılar için kripto paraların 2022’de de ölmeyeceği müjdesini veriyor.

2022’de kripto para piyasalarını bekleyen en önemli gelişmelerden birisi regülasyonlar olacağa benziyor. Özellikle DeFi’ler (merkezsiz finans) ve stabil coin’ler topun ağzında. Katı regülasyonlar bazı DeFi projeleri için yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Haliyle piyasanın geneline yayılan bir negatif şok olasılık dahilinde.

DeFi’ler riskleri yanında fırsatları da beraberinde barındırıyor. ICHI’den Bryan Gross, DAO’ların 2022’de önemli çıkış yapabileceğini iddia ediyor. Twitter’ın eski CEO’sunun Twitter’ı bırakıp kendi DeFi projesinde uzmanlaşmaya karar verdiğini referans olarak kullanabiliriz.

Luno borsası yöneticisi Vijay Ayyar ise 2022’de kripto para piyasalarında gri alanda kalan bazı konuların netliğe kavuşacağına değinerek regülasyonların olumlu sonuç doğuracağını ima ediyor.

Kaynak

İlgili!

Kripto regülasyonlar geliyor: DeFi ve Stabil Coinler topun ağzında!

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.