1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. 2022’de gözler bu altcoinlerde olacak!

2022’de gözler bu altcoinlerde olacak!

2022’de gözler bu altcoinlerde olacak!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Metaverse, son günlerde yine kripto dünyasının ana konularından biri. Oyun dünyası akımın göbeğinde yer alırken oyna-kazan kripto paralar daha popüler hale geliyor. İşte 2022’de dikkatleri üzerine toplaması beklenen oyun temalı kripto paralar. Detaylar haberimizde.

2022’de gözler bu altcoinlerde olacak!

Dünyanın önde gelen teknoloji markaları birbiri ardına Metaverse eksenine dahil oluyor. Microsoft, Samsung ve son olarak Apple bu konuda adımlarını attı. 2022 yılında Metaverse tahminlerimizden daha fazla ilgi görecek gibi duruyor. Sektörün önde gelenleri, internetin yeni dünyasını geliştirmeye ve dönüştürmeye şimdiden başladı bile.

İlgili: Metaverse nedir?

Metaverse tabanlı oyun projeleri de 2022 yılının gözdeleri olmaya aday. Paul Barron Network, 2022’ye damgasını vurmasını beklediği oyun tabanlı projeleri aboneleri için inceledi. İşte o projeler:

Listedeki ilk proje The Sandbox (SAND). Sandbox, kullanıcıların bir oyun şeklinde dijital varlıklar yaratmasına, inşa etmesine, satın almasına ve satmasına izin veren blok zinciri tabanlı bir sanal dünyadır. DAO ve NFT’lerin güçlerini birleştirmesi ile oluşan Sandbox, gelişen bir oyun topluluğu için merkezi olmayan bir platform oluşturdu.

The Sandbox (SAND) yıllık grafik

altcoin

The Sandbox, Metaverse içinde ilk müzik temalı dünyayı yaratmak için dünyaca ünlü Warner Music Group ile ortaklık kurduğunu da açıkladı. The Sandbox’un kendi kripto parası SAND, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 3,74 dolardan işlem gördü. SAND, son 24 saat içerisinde %6,14 değer kazandı. Son 1 yıl içerisinde ise %4,170 değer kazandı.

İlgili: The Sandbox (SAND) nedir?

İkinci sıradaki Metaverse tabanlı oyun projesi ise Axie Infinity (AXS). Geçtiğimiz yıl kullanıcı sayısında meydana gelen büyük artışla zaten dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Bilmeyenler için, Axie Infinity, blok zinciri tabanlı bir ticaret ve savaş oyunudur.

İlgili: Axie Infinity nedir?

Axie Esports, hibe başvuruları da başladı. Bu, Axie’nin bir sonraki oyuncu çağına adaptasyonunu gösteren bir gelişme. Kullanıcı sayısının 2022’de yeni zirveler yapması bekleniyor.

AXS tokeni yazım anında 47 dolardan işlem görüyor. Projenin toplam piyasa değeri 2,875 milyar dolar. AXS, son bir yılda %5,500 değer kazandı.

Axie Infinity (AXS) yıllık grafik

altcoin

Listenin son sırasında ise Gala Games bulunuyor. Gala Games, misyonunu gerçekten oynamak isteyeceğiniz blockchain oyunları” yapmak olarak belirlemiş bir proje. GALA, son bir yılda %5,997 değer kazandı. Poul Barron Network’a göre gözler 2022’de GALA’nın üzerinde olacak. GALA, anlık olarak ise 0,1931 dolardan işlem görüyor.

Gala token yıllık grafik

altcoin

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: