1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. 2020’de Bitcoin kazanmanın 5 kolay yolu

2020’de Bitcoin kazanmanın 5 kolay yolu

2020’de Bitcoin kazanmanın 5 kolay yolu
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin kazanmanın kolay yolunu mu arıyorsunuz? Bu yazımızda sıraladığımız yöntemlerden biri ya da birkaçı size uyabilir.


2020’de Bitcoin kazanmanın kolay yolu

Bitcoin, kripto para dünyasının “kralı” ve son 10 yılın en iyi performansa sahip kripto parası. Bundan dolayı herkes bu varlığa sahip olmak ister. Ancak BTC kazanmanın tek yolu işlem yapmaktan geçmiyor. Bitcoin elde etmek isteyenler için farklı yöntemler var.

Bitcoin madenciliği

Tabii bitcoin kazanmanın en gerçekçi, kolay ve risksiz yolu madencilik. Bitmain, F2Pool ve Lubian gibi kuruluşlar her ay madencilik üzerinden milyonlarca dolar kazanıyor. Ağa sağladıkları hesaplama gücü üzerinden ağdan ödül olarak BTC alıyorlar.

Ancak önemli ölçüde bir sermaye gerektiriyor. Madencilik ucuz bir faaliyet değil. Orta ölçekli bir Bitcoin madenciliği işini yürütmek için pahalı donanımlar almanız, düzenleyici izinlerini halletmeniz ve çok miktarda enerji tüketmeniz gerekiyor. Hem donanımların çalışması hem de alanın soğutulması için.

İlgili – Bitcoin madenciliği rehberi: Bitcoin nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Bitcoin kazanmanın kolay yolunu mu arıyorsunuz? Bu yazımızda sıraladığımız yöntemlerden biri ya da birkaçı size uyabilir.

Resim: Çin’de bir madencilik çiftliği

Yine de bireysel olarak ASIC miner donanımları ile madenciliğe katılmak, madencilik havuzlarına iştirak etmek mümkün.

Kripto ödünç vermek üzerinden Bitcoin kazanmak

Crypto.com, Nexo, Cred gibi şirketler yeni tür bankalar gibi çalışırlar. Birinden aldıkları kripto varlıkları diğerlerine faiz için ödünç verirler. Buradan kazanılan miktar Bitcoin’e çevrilebilir ya da yeniden yatırım olarak kullanılabilir.

Böyle şirketlerden biri Cred ve 183 ülkede müşterisi var. Müşterileri buraya yatırdıkları kripto paralar üzerinden gelir elde edebilir. Ağı üzerinden 30 kripto ve fiat para işlemi sağlıyor. Kripto varlıklara yüzde 10’a varan faiz veriyor.

İlgili – Bitcoin kazanma yolları – Nasıl Bitcoin kazanılır?

Bitcoin ödülleri için yarışın

Bazı projeler ödül Bitcoin programları açıklar. Hackerone gibi siteler de bunların listesine yer veriyor. Birçoğu ödeme olarak BTC verir. Bu ödülleri kazanmak için çoğunlukla temel düzeyde kodlama ve blockchain bilmeniz yeterli oluyor. Ödüllerin çoğu sistem hataları, yanlış kodlar ve akıllı sözleşmeler ile ilgili işler için ilan veriliyor.

Kraken’in minimum ödülü 500 dolar, Blockstack ise benzer işler için en fazla 2000 dolar öneriyor.

Referans programları ve satış ortaklığı pazarlama

Kripto piyasasında para kazanmanın başka bir yolu ise referans programları. Borsalar, onları tavsiye eden ve bağlantılarını paylaşarak yeni kullanıcı getirenlere komisyon verirler.

Ücretinizi Bitcoin ile alın

Bir de sonra olarak çalıştığınız iş karşılığında ücretinizi Bitcoin ile alabilirsiniz. Crypto.jobs gibi siteler, geliştiriciler, içerik üreticileri ve tasarımcılar için birçok iş ilanı barındırıyor. Bu şirketlerden birçoğu Bitcoin ile ödeme yapıyor.

Kaynak