pawnhub_koinmedya
Anasayfa Altcoin Şaşırtıcı veriler Bitcoin marketinin en büyük koşusuna hazırlandığını gösteriyor

Şaşırtıcı veriler Bitcoin marketinin en büyük koşusuna hazırlandığını gösteriyor

Şaşırtıcı veriler Bitcoin marketinin en büyük koşusuna hazırlandığını gösteriyor
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin marketinin en büyük koşusuna hazırlandığını düşündüren veriler neler?


Bitcoin ve Ethereum’un fonlama oranları son 4 haftadır ortalamanın oldukça üzerinde seyrediyor. Bu durum kripto marketinin güçlü bir boğa koşusunun eşiğinde olduğunu gösterebilir.

Kripto marketin hissiyatını gösteren fonlama, 37 gündür pozitif

İyi bilinen ve sonraki genişletilmiş ralli gerçekleşmeden önce Bitcoin fiyatının 5,000 dolara düşeceğini tahmininde bulunan  bir kripto tüccarına göre fonlama ardışık 37 gündür pozitif.

koinmedya_brave

BitMEX ve Binance gibi kripto marj ticareti platformlarında, marketin durumuna bağlı olarak tüccarlar long ya da short için teşvik edilir ya da caydırılır.

Bakınız:Bitcoin gelecek hafta sevgililer günü haftasında patlama yapabilir

Eğer longların sayısı artarsa bu, Bitcoin fiyatının yükseleceğinin göstergesidir ve fonlama oranları pozitife döner. Bu durumda long kontrat sahipleri, short kontrat sahiplerine marketi dengelemek için ödeme yapmak zorundadır. Bunun tersi de geçerlidir.

Uzun süre fonlama oranlarının pozitif kalması için kripto markette hissiyatın son derece iyimser olması gerekiyor.

Gerçekleşmeyen doğrulama Bitcoin marketinin en büyük koşusuna hazırlandığının habercisi mi?

Şu an için tüccarlar short Bitcoin’e teşvik ediliyor ve kısa dönemde kripto marketin doğrulama yapacağına bahse giriliyor. Yine de volüm durmaksızın artıyor ve her geri çekilme girişimi sonuçsuz kalıyor.

Bakınız:Bitcoin ile Ethereum köprüsü, blockchainin benimsenmesini hızlandırır

Algının yüksek  derecede pozitif olmasına bakarak, Light isimli önemli bir kripto analisti, Bitcoin’in psikolojik 10,000 dolar seviyesi üzerine çıkma olasılığının %80’in üzerinde olduğunu söylüyor. Analistin sözleri şöyle:

“Marketler likidite arar. Hemen üstte saklanan yüz milyonlarca stop, likiditasyon ve trigger emri var. Ödül, alınmayacak kadar büyük. Bu bacağın doruğa ulaşmasından hemen önce satmak isteyen ve uzun süredir bekleyen spot satıcıların gerçek bir maddi tutarı yok.”

Analist ayrıca, short satıcıları için elverişli bir ortama hazırlanan kripto marketi nedeniyle, artan sayıda tüccarın short pozisyon aldığını da söyledi.

Bu durum suyun altında daha fazla short bırakabilir ve short kontrat sahiplerini market satın alım ve ayarlamaları nedeniyle baskı altına sokarak  Bitcoin fiyatını daha da artırabilir. Analist bu durumu şöyle açıklıyor:

“Tedarik için daha düşük kapanış umuduyla pozisyonlarını koruyanlar, yalnız derivative shortlar bırakıyor. Fakat onlar oyun teorisi cehenneminde sıkışıp kalmışlar. Çünkü herkes aynı şeyi yapmayı planlıyor. Bu da onları istemeden teklifçi yapıyor ve fiyatı tuzağa düşürüyor.”

Volüm fiyatla birlikte artıyor

Tüccarlar genellikle altcoin marketinin performansının Bitcoin’i de yukarı çektiğine inanıyor, tersine değil.

Alternatif kripto varlıklarının en iyilerinden biri olan Ethereum’un volümü fiyatıyla birlikte artıyor.

Volüm artıp fiyat da onu takip ederken, bu durum kısa ve orta dönemde mevcut rallinin temelini güçlendirebilir.

Kaynak

 

Etiketler:
X