Anasayfa Altcoin Cardano hard fork duyurusu ile yükselişe geçti

Cardano hard fork duyurusu ile yükselişe geçti

Cardano hard fork duyurusu ile yükselişe geçti
0
koinmedya_googlenews

Cardano hard fork duyurusu ile yükselişe geçti. Cardano Ceo’su Charles Hoskinson tarafından duyurulan hard fork olayı, ADA fiyatını daha da yukarı çeker mi?


Cardano hard fork duyurusunun ardından yükselişe geçti

 

Hafta sonu yaşanan ayı istilasının ardında kripto para piyasaları yeni haftada iyileşme sinyalleri veriyor. Çoğu kripto para son 24 saatte yaklaşık %2-3’lük iyileşme kaydederken ekosisteminde ekstra gelişme yaşayan bazı kripto paralarda bu oran %10’lara kadar ulaşabiliyor. Bu kripto paralardan biride hard fork ilanıyla birlikte son 24 saatte %7 yükselen Cardano olarak karşımıza çıkıyor.

cardano hard fork

Cardano Ceo’su Charles Hoskinson’un Youtube kanalından yaptığı açıklamada, şubat ayı ortalarında Cardano’da hard fork olayı gerçekleştirileceği bilgisi toplulukla paylaşılırken, bu güncellemeyle beraber Cardano consensus algoritmasının yükseltileceği bildirildi.

Hoskinson’a göre Cardano altyapısı zaten tamamlandı. Yapılacak olan bu hard fork, sadece değişim ortaklarının detay istekleri doğrultusunda gerçekleştirilecek.

Uzun süredir piyasadan bağımsız bir boğa koşusu sergileyemeyen Cardano’nun, hard fork duyurusu ile birlikte böyle bir koşuya çıkması, ADA topluluğunu bir hayli heyecanlandırdı. Yaşanan bu heyecanın bir süre daha Cardano piyasalarında kol gezmesi bekleniyor.

Cardano’ya kısa bir bakış?

Haskell dili ana tasarımcısı olan ve Cardano‘da çalışan Philip Wadler’e göre proje, matematik temelli bir yaklaşımı kullanan ve daha güvenli olan Haskell adlı fonksiyonel programlama dilinde sıfırdan inşa edilmiş tam bir blockchain’dir.

Ethereum eski kurucusu olduğundan, Ethereum’un eksikliklerini zaten bilen Charles Hoskinson, bu projede bu eksikleri gidererek ortaya Ethereum’dan daha üstün bir blockchain çıkardı. Ethereum’un pazardaki rakipsizliğinin günden güne kırıldığı düşünüldüğünde görünen o ki, ADA önümüzdeki süreçte ETH’nin en büyük rakibi olma yolunda ilerliyor.

İlgili haber: Cardano (ADA) nedir ve nasıl çalışır?

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

 

Etiketler:
X