Home Kripto para Haber 2019’da DeFi yüzde 250 kar bıraktı
koinmedya_brave

2019’da DeFi yüzde 250 kar bıraktı

2019’da DeFi yüzde 250 kar bıraktı
0
fairspin_banner

2019’da DeFi yüzde 250 kar bıraktı. Merkezsiz finans (DeFi) her geçen gün daha da büyüyor. Hem de kripto varlıkların çoğunun ayı bir yıl geçirmelerine rağmen. Öyle görünüyor ki DeFi’ye yapılan küçük bir yatırım, Bitcoin’den çok daha fazla gelir sağlayabilir. Son araştırma verileri bunu gösteriyor.


DeFi yüzde 250 kar bıraktı

Eğer 2018 yılı ICO yılı olduysa, o zaman 2019 yılı da hiç şüphesiz merkezsiz finans yılı oldu. Ethereum ve kardeşleri ilgi çekemedikçe, akıllı sözleşmeye dayalı borç verme ve borçlanma piyasaları giderek güçlendi.

Tabii bu piyasa henüz gelişme aşamasında. Binance Research’ün verilerine göre, DeFi’deki aylık kullanıcı sayısı 40,000 civarında ve çok az. Merkezsiz borsaların kullanıcı sayısından yüzde 90 daha az.

DeFi Pulse’un verilerine göre ise DeFi’de son bir yılda kilitlenen varlıkların ABD Doları olarak değeri yüzde 200 arttı. Burada şu an 660 milyon dolarlık varlık var. Birkaç gün önce ise DeFi’de kilitli varlıkların değeri 710 milyon dolar ile tüm zamanların en yüksek değerini kaydetmişti.

Bu piyasada hakimiyet hala Ethereum’un elinde. Merkezsiz finanstaki ETH miktarı sürekli rekor kırıyor. Şu an DeFi’de kilitli ETH miktarı 3.1 milyon adet ile yeni bir tüm zamanların en yüksek rakamına ulaştı. Bu, toplam Ethereum arzının yüzde 2.85’lik kısmına denk geliyor.

İlgili – DeFi alanında kilitli Ethereum sayısı 3 milyonu geçti

Kripto araştırma şirketi Messari, bu alan ile ilgili bir araştırma yapmış. Şirketin hesaplamalarına göre, başlıca dört DeFi sektörüne 2019 yılının başında yapılan 400 dolarlık bir yatırım, 1,400 dolarlık bir getiri getirmiş. Bu da tam olarak yüzde 250 kazanç anlamına geliyor.

Jack Purdy (@jpurd17) Messari’nin de verilerini paylaşarak şöyle diyor: “Yılın başında dört büyük DeFi sektörünün her birine 100 dolar yatırım yaptıysanız portföyünüz nasıl görünecekti? 400 dolarınız neredeyse 1.400 dolar olacaktı.”

Araştırma, varlık yönetiminin en iyi performans gösteren sektör olduğunu ve bunu tahmin piyasaları, borç verme ve merkezi olmayan borsaların izlediğini ortaya koydu.

İlgili – MakerDAO DeFi alanının yarısını elinde bulunduruyor

Toplam pazarın yüzde 56’sını yöneten MakerDAO ise DeFi’yi kitlelere tanıtma işi ile yakından ilgileniyor.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X