Home Ethereum Ethereum tehlike hattından kurtulabildi mi?
koinmedya_brave

Ethereum tehlike hattından kurtulabildi mi?

Ethereum tehlike hattından kurtulabildi mi?
0
fairspin_banner

Ethereum tehlike hattından kurtulabildi mi? ETH piyasadaki pozitif havadan da yararlanarak yükseliş trendi yakaladı. Ancak öyle görünüyor ki direnç seviyesi trendi tersine çevirebilir.


Ethereum tehlike hattından kurtulabildi mi?

Ethereum son yükseliş rallisinde dün tüm heyecanın artık bittiği bir noktaya ulaştı. Kripto para 148 dolar ile zirve yaparken, bu seviyeden sonra önemli bir satış baskısı görmeye başladı. Bunun sonucunda da güçlü ve hızlı bir geri dönüş yaşandı.

Bu geri dönüş öyle güçlü yaşandı ki ETH 140 dolar bölgesindeki pozisyonunu da kaybetmek zorunda kaldı. Analistler ise bu düşüşün Ethereum kilit bir dirence dokununca başladığını belirtiyor. Bu da mevcut alçalan kanalın alt kenarının da altına düşüş olabileceği anlamına geliyor. Bunun sonucunda ise kısa vadede 85 dolar potansiyel bir düşüş olabilir.

İlgili – DeFi alanında kilitli Ethereum sayısı 3 milyonu geçti

Ethereum yükseliş trendini tersine çevirme işaretleri sergiliyor

Ethereum şu an yaklaşık yüzde 3 düşüş ile 139 dolardan işlem görüyor. Bu da dünkü 148 dolarlık zirveden önemli bir gerileme anlamına geliyor. Yine de şunu hatırlatmak önemli. ETH hala haftalık dip seviyesi olan 126 dolardan çok yukarıda işlem görüyor. Buna rağmen söz konusu yükseliş trendi tersine dönmek riski ile karşı karşıya.

Eğer Ethereum’un BTC ile olan paritesinin fiyatına bakarsak, ABD Doları ile kıyaslandığında çok daha fazla ayı görünümüne sahip. Çünkü Bitcoin karşısında ETH yüzde 4 düştü. Bitcoin’in de düşüş yaşadığını göz önüne alırsak, bu çok önemli ölçüde düşüş sayılır.

İlgili – Ethereum 2020’de yükselmeden önce düşüş yaşayabilir

Bloomberg editörlerinden Joe Weisenthal, son tweetinde ETH’nin BTC karşısında ayı olduğunu vurguluyor. Joe Weisenthal, “Ethereum / Bitcoin crossu çirkin bir grafik.” diye yazdı.

Artan zayıflık ETH’yi 80 dolara gönderir mi?

Burada önemli bir husus var. Ethereum şu an içine sıkışıp kaldığı alçalan kanalın üst kenarını kırmaya çalıştığı zaman 148 dolardan ret geldi.

Popüler kripto analist Scott Melker, son tweetinde bu kanala dikkat çekiyor. Ona göre bu kanalın alt sınırı 85 dolar. Bu da Ethereum boğalarının burayı hedef alabileceği anlamına geliyor. Tabii kitlesel bir satış dalgası başlatabilirlerse.

The Wolf Of All Streets (@scottmelker): “Alçalan kanalın üst kısmı. Bütün USD paritelerinde olduğu gibi burada yükseliş ancak BTC’nin yükselişi ile mümkün.”

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X