Home Bitcoin Bitcoin pump mu yapacak? – BTC balinaları offline cüzdanlara çekiliyor!
koinmedya_brave

Bitcoin pump mu yapacak? – BTC balinaları offline cüzdanlara çekiliyor!

Bitcoin pump mu yapacak? – BTC balinaları offline cüzdanlara çekiliyor!
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin pump mu yapacak. BTC balinaları offline cüzdanlara çekiliyor. Bittrex’de bugün gerçekleşen işlemle, 310 milyon dolarlık BTC, offline cüzdanlara gönderildi.


Bitcoin pump mu yapacak? – BTC balinaları offline cüzdanlara dönüyor!

 

Eğer bir fiyat döngüsüne şahit olacak kadar uzun süredir kripto para sektöründe bulunuyorsanız, bu sektörde teknik göstergelerden ziyade balinaların daha etkin rol oynadığını fark etmişsinizdir. Özellikle kripto para piyasalarının diğer emtia ürünlerine oranla (altın, döviz vb.) çok daha düşük bir paydaya sahip olması, bu sektörü balina faaliyetlerine oldukça açık hala getirmektedir. Şöyle düşünebiliriz, bir piyasanın değeri ne kadar düşük ise, zengin bir kişinin piyasadaki ürünlerin çoğunu satın alıp piyasaya yön verebilmesi o kadar kolay olur.

Bugün sizlere bu balina hareketlerinden birini bildireceğiz.

Bildiğiniz Bitcoin geçtiğimiz ay 10.500 dolara çıktıktan sonra 6.600 dolar seviyelerine kadar inen bir düşüş trendine yakalandı. Bu trendin başında sizlere pek çok kez balinaların varlıklarını offline cüzdanlardan kripto para borsalarına taşıdıklarını bildirmiştik. Bu kez de tam tersi bir şekilde, balinaların varlıklarını borsalardan offline cüzdanları çektiğini gördük ve sizler için haberleştirmek istedik.

Whale Alert’ın da takipçilerine bildirdiği üzere, Bittfinex Borsası’ndan bir balina, yaklaşık değeri 310 milyon dolar olan 43.564 adet Bitcoin’ini Bittfinex cüzdanından bilinmeyen başka bir cüzdana transfer etti.

https://twitter.com/whale_alert/status/1202154576226537474?s=20

Bitcoin pump BTC balinaları

Yapılan bu işlem için ödenen fee miktarının ise yalnızca 0.00013920 BTC yani yaklaşık 1 dolar olduğu gözlerden kaçmadı.

Son zamanlarda balinaların varlıklarını kripto para borsalarından offline cüzdanlara taşıması işlemlerinin sıklaşması, kripto kamuoyu tarafından büyük bir boğanın geleceği ya da kripto para piyasalarının uzun bir volatilitesizlik sürecine gireceği şeklinde değerlendiriliyor.

İlgili haber: Spencer Bogart: “Siz siz olun, Bitcoin’e karşı işlem açmayın”

Kripto para sektöründen en son haberler için bizleri takip etmeye devam edin.

-Güncelleme-

Bitcoin Türkiye saati ile 16:00’da önemli bir yükselişe imza attı. Fiyat bir saat içinde 7.207 dolardan 7.777 dolara kadar yükseldi. Sonrasında ise düzeltme yaparak 7.450 dolar seviyesine geriledi.

koinmedya_brave
0
0
0
X