1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Bitcoin Analiz: Bitcoin 8200 dolara çıkarsa bilin ki 7400 dolar yolu açılmıştır
koinmedya_brave

Analiz: Bitcoin 8200 dolara çıkarsa bilin ki 7400 dolar yolu açılmıştır

Analiz: Bitcoin 8200 dolara çıkarsa bilin ki 7400 dolar yolu açılmıştır
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin 8200 dolara çıkarsa devamı gelir mi yoksa ibre tersine mi döner? Bitcoin bu öğleden sonra yarım saat içinde 7875 dolardan 8095 dolara kadar yükseldi. 200 dolarlık bu artış kimilerini heyecanlandırsa da gidişatın tam aksi istikamette olduğunu düşünenler de var.


Bitcoin 8200 dolara çıkarsa…

Bitcoin bu aralar 8000 dolar seviyesi ile amansız bir mücadele içinde. Fiyat sürekli bu seviyenin üstüne çıkıyor ve kısa süre durduktan sonra geri altına iniyor. Bugün de son bir atılım ile fiyat bu 8000 doların üzerine çıktı. Peki ya bu sefer 8000 dolar hattı son kez yukarı yönlü kırıldıysa?

Fiyatın son kez bir seviyenin üzerine çıkması demek o seviyenin bir daha altını görmeyeceği manasına gelebileceği gibi bundan sonra yeniden o seviye altına gerileyip uzun süre o bölgede kalacağı manasına da gelir. Biz şüphesiz bu ikinci manasında kullanıyoruz. Çünkü Bitcoin’de hakim yön hala aşağı ve bundan sonra daha sert düşüşler gelebilir.

42 bin takipçili Big Chonis hesabı bugünkü son yükselişten sonra karamsar bir analiz paylaştı. Bu analize göre bugün yaşanan yükseliş esasen 5 adımlı Elliot Dalgasının son geri çekilme hamlesi olan 4. dalgasından başkası değil. “Yani?” Dediğinizi duyar gibiyim. Yani düşüş yönündeki son dalga olan 5. adım için artık her şey hazır.

https://twitter.com/BigChonis/status/1185541214311010309

Yukarıdaki grafik 6 saatlik. Yani her bir mum çubuğu  saatlik fiyat hareketini resmediyor. Bu yüzden görsel bize son 8 günlük fiyat hareketini gösteriyor. Bu grafikte aslında ideal bir itki hareketine şahit oluyoruz. Düşüş yönündeki 1 ve 3 nolu dalgalar tamamlanmış. Düzeltme yani yukarı yönlü 2 ve 4 nolu dalgalardan ilki ayın 15’inde gerçekleşirken ikincisi olan 4 nolu dalga bugün harekete geçti.

BTC 7400 dolara inebilir

Yukarıdaki analize göre 4. dalganın yaklaşık 8177 dolar civarında sönümlenmesi lazım. Ondan sonra ise fiyatı 7400 dolar civarına çekebilecek nihai vuruşu görebiliriz. Zaman aralıklarını da dikkate alırsak beklenen düşüşün Pazartesi günü (veya artı eksi bir gün) gelebileceği söylenebilir.

Ancak şunu akıldan çıkarmamak gerekir ki bu yalnızca bir analiz. Yüzde yüz gerçekleşecek diye bir kaide yoktur ve olamaz da. Analistler verili değerler üzerinden değerlendirme yapıp yüksek ihtimalli seçeneği ortaya çıkarırlar. Bu minvalde başarılı Türk analistlerden Fidelitas Lex‘in çok ses getiren Bitcoin’de ilave düşüş öngörüsünü içeren yazımız şiddetle tavsiyedir:

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X