Home Ethereum Ethereum fiyatı 200 dolara çekilebilir
“sportsbet”

Ethereum fiyatı 200 dolara çekilebilir

Ethereum fiyatı 200 dolara çekilebilir

0
“sportsbet”

Ethereum fiyatı 200 dolara kadar düşebilir. Son günlerde bütün kripto piyasasında görülen düşüş trendi, analistlerde ETH için de çok daha fazla düşeceği yorumlarına sebep oluyor. ETH’nin 200 dolar gibi çok düşüş destek seviyesine gerilebileceği ifade ediliyor.


Ethereum fiyatı 200 dolara inebilir

Ethereum ve genelde de bütün kripto piyasası son birkaç günde düşüş yaşadı. Bunun temel sebebi Bitcoin’in 8,000 dolar seviyesinin üstüne çıkamaması gerçeğidir. Bu da çok geniş bir satış dalgasını tetiklerdi ki ETH de dahil birçok altcoini etkiledi.

Şimdi de analistler, Ethereum’daki mevcut satış baskısının devam edeceğini düşünüyor. Bu da yakın gelecekte 200 dolar gibi düşük bir seviyeye kadar çekilmesine sebep olabilir.

bittrt_koinmedya

İlgili: Ethereum fiyat düzeltmesine devam ediyor

Bu yazının yazıldığı sıralarda Ethereum günlük 250 dolar zirvelerden önemli ölçüde düşüşle, 234 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu da yüzde 5’lik düşüş anlamına geliyor.

Ethereum geçtiğimiz hafta yavaş yavaş düşüş yaşadı. Haftalık 270 dolar zirveden geri gelerek, şu an haftanın en düşük seviyesinde işlem görüyor.

Ancak en önemlisi ETH şu an bir ayın en düşük seviyesi olan 167 doların önemli derecede üstünde işlem görüyor. Bu seviye yaklaşık olarak dört hafta önce görülmüştü. Bu göz önüne alındığında Ethereum’un son istikrarsızlıklara rağmen, uzun dönem aralığında halen yukarı yönlü trend sergilediği görülüyor.

İlgili: Teknik Analiz: Bitcoin yükselen destek hattını muhafaza edebilecek mi?

Her ne kadar yükseliş eğilimi hala bozulmamış olabilse de Ethereum’un nereye yöneleceği Bitcoin’in yakın dönem fiyat hareketi tarafından belirlenecek. BTC’nin bu merak edilen fiyat hareketi de ayı görünüyor.

Ethereum’un satış baskısı artmadan önce nereye inebileceğine gelince, bir analist bunun 200 dolara gittiğine inanıyor.

Twitter’deki kripto para analistlerinden Mohit Sorout, “$ETH 200 dolara gidiyor ve sadece bir mucize onu kurtarabilir.” diye yazdı.

https://twitter.com/singhsoro/status/1137662010538176512?s=20

Sorout, Ethereum’un yakın gelecekte daha da ineceğini düşünen tek kişi değildir. Başka analistler de benzer ayı durumuna dikkat çekiyor.

Twitter’deki başka bir analist DonAlt da son attığı tweetlerde ETH’nin haftalık destek seviyelerine kadar inebileceğini belirtiyor. Bu destek seviyeleri de 190 dolar ile 200 dolar arasında yer alıyor.

Yeni bir haftanın başlaması Ethereum ve genelde de bütün kripto para piyasasının destek seviyelerini görmeden önce daha ne kadar düşebileceğini gösterecektir.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0