Home Bitcoin Bitcoin en son bu şekilde yükseldiğinde… Dikkat!
koinmedya_brave

Bitcoin en son bu şekilde yükseldiğinde… Dikkat!

Bitcoin en son bu şekilde yükseldiğinde… Dikkat!

0
“sportsbet”

Bitcoin en son bu şekilde yükseldiğinde devamında neler yaşandığı, bize gelecek günler hakkında ip ucu veriyor olabilir. “hithrowaway”e göre Bitcoin potansiyel olarak bir düşüşün eşiğindeymiş gibi görünüyor.


Bitcoin en son bu şekilde yükseldiğinde şiddetli düşüşler geldi

Kısa süre önceki tweetinde tüccar, kriptonun 1 haftalık grafiğinin bu şekilde olduğu son 3 defa sonrasında %82, %85, %83’lük düşüşler görüldüğünü söyledi. Daha açık bir ifadeyle RSI, MFI ve NVT şu anki seviyelere oturduğunda BTC’nin dramatik düşüşler yaşadığını söyledi.

Bitcoin yükselişinin ardındaki gerekçe Lightning Network olabilir mi?

bittrt_koinmedya

Haksız da değil. Aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere bu 3 belirteç şimdiki gibi “aşırı satış” seviyelerine ulaştığında şu an görülene benzer parabolik bir ralliyi çöküş izledi. Eğer burada %80’lik bir düşüş olursa BTC 1,700 dolar seviyelerine düşebilir.

Throwaway bu düşüncelerinde yalnız değil. Kısa süre önce “sihirli…topu” başlıklı bir TradingView analizinde RSI’nın 87’yi geçmesi nedeniyle bir “aşırı alım” görüldüğü belirtildi. Tam bir fiyat analizi yapılmayan yazıya göre “doğrulama gerçekleştiğinde, muhtemelen parabolik yükselişten daha şiddetli olacak”. Ayrıca “Bitcoin’in döngüsel market paternine bakarak Ekim’e yakın bir zamanda daha düşük düzeyleri görebileceğimizi de söyledi.

İyimser Bitcoin fiyat tahminleri devam ediyor: Önce 12bin, ardından 22bin dolar

Yine bir CNBC analisti kısa dönemli bir çekilmenin tamamen mümkün olduğunu söyledi. Perşembe günü yayınlanan bir programda GRZ Energy’den Anthony Grisanti, Bitcoin’in 8,000 dolar üzerinde ciddi bir süre tutunamamasının iyiye işaret olmadığını söyledi.

Analist, birkaç kilit teknik gösterge (21 günlük hareketli ortalama) seviyesinde 6,870$-6,425$ arasındaki enteresan boşluğa bakarak bir geri çekilme beklediğini belirtti. Ve sözlerine şöyle devam etti:

“Eğer bu marketten kar etmeye başlarsak, boşluğu doldurur. Fakat marketin ilerlemesi için bu gerçekten çok sağlıklı bir durumdur.”

Bu, kriptonun volatilitesi nedeniyle yoğun bir boşluğun oluştuğu haftanın CME ticaret oturumunda referanslardan biri oldu. Yalnızca 1 gün önce, Grisanti’nin başka bir misafiri Bitcoin’in tepe yaptığını, eğer BTC ticareti yaparsa bunun kısa dönemli olacağını söyledi.

Bazıları kriptonun yükseleceğine inanmaya devam ediyor

Yukarıda bahsedilen analistler her ne kadar kısa süre içinde Bitcoin’in geri çekileceğini düşünse de, bazıları hala oldukça iyimser. Brave New Coin’den Josh Olszewicz, Bitcoin’in 1 haftalık grafiğinde destek, direnç, trend ve momentumun belirlediği Ichimoku Cloud’unun şu an kriptonun açıkça boğa bölgesinde olduğunu gösterdiğini söyledi. Ayrıca eğer BTC’nin, bulutun “Kijun” hattını kırmayı başarırsa 10,000 dolara doğru harekete geçeceğini de ekledi.

Willy Woo isimli diğer bir analist, boğa marketinin haayata geçtiğinden %99 emin olduğunu söyledi.

Woo, Bitcoin’in geçen 10 yılında tek bir trendin daima “boğa sezonu” ile sonlandığına dikkat çekti. Woo’nun açıkladığına göre bu, yaklaşık 8 hafta süren “oldukça büyük bir zaman” için BTC’yi 200-günlük hareketli ortalamanın üzerinde tutan trend. Woo ayrıca kripto marketi burdan geri çekilse bile BTC muhtemelen, “süper konservatif trend çizgisine” dikkati çeken hareketli ortalamanın üzerinde destek bulacak.

 

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0