1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Ripple’ın ILP protokolü global ödeme sistemi haline gelebilir!
koinmedya_brave

Ripple’ın ILP protokolü global ödeme sistemi haline gelebilir!

Ripple’ın ILP protokolü global ödeme sistemi haline gelebilir!
0
fairspin_koinmedya

Ripple’ın ILP protokolü yakın bir gelecekte global bir ödeme sistemi olmaya aday. Ripple her ne kadar piyasada fiyat bazında kendini gösterememiş olsa da attığı adımlar ve ortaya koyduğu yenilikler onu yükseltecek gibi görünüyor.


Ripple’ın ILP protokolü

Ripple, 2108 Kasım yıkımından bu yana, kripto para piyasasının en çok atılım yaptı geçtiğimiz hafta bile çok önenli bir değer artışı göremedi. Genel olarak %20 artan diğer kripto paralar Ripple geride bıraktı. Ripple fiyatı, bu ay içinde 0,30 dolardan 0,36 dolara çıktı. Ancak yazımızı hazırladığımız 11 Nisan sabahı tüm piyasaya hakim olan kırmızı renkten o da nasibini alarak 0,33 dolara geriledi.

Ancak Ripple’ın şu ana kadar attığı adımlar onu ilerde mutlaka hak ettiği yere getirecek. Ripple gün geçmiyor ki yeni bir atılım yapmamış olsun. En son, Ripple Interledger protokolünün uygulanmasıyla XRP’nin benimsenmesi artacak ve Ripple için işler daha da pozitife dönecek gibi görünüyor.

InterLedger Zirvesi 2019,  sırasında, sınır ötesi ödemeler ve döviz ağlarını güçlendiren bir finansal hizmet platformu olan Stronghold’un Interledger Protokolünü uygulayacak şirket olduğu açıklandı. Bu gelişme XRP’nin benimsenmesi adına büyük bir adım. XRP araştırma merkezi de bu konudaki heyecan ve memnuniyetini attığı bir twitle duyurdu:

Ripple’ın InterLedger Protokolü benimsenmeyi arttıracak mı?

The InterLedger Protokol (ILP) fiyat para ile kriptolar arasında bir çeşit köprü vazifesi görecek. Her iki para birimi arasındaki değişim bu protokol sayesinde hızlı, etkili ve birlikte çalışılabilir bir ortam sağlayacak. ILP aslında sadece XRP değil, diğer kriptolarında benimsenmesini arttıracak bir gelişme.

ILP kullanımı ile ilgili bir sunumda, Kava Labs’dan Kevin Davis Interledger SDK kullanarak, saniyeler içinde BTC,ETH ve XRP değişimini gerçekleştirerek ödemelerin nasıl yapılabileceğini gösterdi.

Tabii bu sunumun ardından Twitter yorum yağmuruna tutuldu. XRP fanlarından Paul Anderson, Interledger’ın XRP’yi ETH’ye dönüştürme hızından ve kolaylığından oldukça etkilenmiş.

Ripple’ın Interledger gibi finansal teknoloji ürünleri  sayesinde finans kurumları kolaylıkla XRP kullanır hale gelecekler, çünkü hem yurt içi hem yurt dışı ödemeler daha hızlı, daha ucuz ve doğru şekilde gerçekleşecek.

InterLedger protokolü  tüm kripto topluluğunun dünya çapındaki benimsenmesinde çok önemli bir rol oynayacak.

ILP’deki gelişmelere ve geleceğine yorum yapan, kurucu ortağı ve Ripple mühendisi Evan Schwartz  ILPv4’ün son versiyon olduğunu ve uzun süre devam edeceğini söylüyor.

(Bknz: 19 milyar dolarlık bilişim teknolojileri devinden Ripple hamlesi)

(Bknz:İşte Ripple XRP tabanlı internet tarayıcısı: Puma Browser)

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0