pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin Seçimleri bırak Bitcoin’e bak! 31 Mart’ta Bitcoin damgası!

Seçimleri bırak Bitcoin’e bak! 31 Mart’ta Bitcoin damgası!

Seçimleri bırak Bitcoin’e bak! 31 Mart’ta Bitcoin damgası!
0
koinmedya_googlenews

31 Mart’ta Bitcoin damgası olduğunu biliyor muydunuz? Peki ya 31 Mart’ın, Bitcoin’in şu kısa tarihinde çok önemli bir gün olarak tarihte yer aldığını ? İlginçtir kripto para piyasası ile ilgili pek çok önemli olay bugün gerçekleşmiş. Bitcoin’in 1 milyar dolar piyasa kapitalizasyonuna ulaşması, Microsoft’un ETH’i kabul etmesi ve daha pek çok önemli olay bu gün yaşanarak tarih not düşmüş.


31 Mart’ta Bitcoin damgası

Kripto para piyasasının geleceğini az çok tahmin edebilmek için önce geçmişinde neler yaşadı ona bakmak gerekiyor. Şimdi sırayla Bitcoin tarihinde 31 Martta gerçekleşen önemli olaylara göz atalım

2013 – Bitcoin piyasa değeri $1 Milyar doları geçti

2011 yılının 31 Martında Bitcoin ilk kez 1 milyar dolar piyasa kapitalizasyonunu geçti. O sıralar kripto dünyası böyle bir gelişim beklemekteydi. 31 Mart 2011’de 1 milyar dolar olan BTC piyasa değeri, 31 Mart 2019 ‘da 72 milyar doların üzerinde.

koinmedya_brave

2014 – ABD Mali Hizmetler Dairesi Bitcoin’i bir ticari mal olarak kabul etti

Amerika’da vergi yetkilisi olan Mali hizmetler Dairesi Bitcoin ve diğer kripto paraları, aynı altın veya gümüş gibi bir ticari mal (emtia) olarak kabul ettiğini açıkladı. Mali hizmetler dairesinin bu direktifi sayesinde kripto paraların finansal sisteme entegre olması kolaylaştı.

2015 – Kolluk kuvvetleri personeli Bitcoin çalarken yakalandı

Çok dikkat çekmiyor gibi görünse de, Amerika Uyuşturucu ile Mücadele bölüm başkanlığı ve gizli servisden iki eleman bir soruşturma sırasında Bitcoin çalarken yakalandılar. Bu durum Bitcoin’in ne derece önem arz ettiğini, o sırada pek farkında olmayan binlerce, milyonlarca insana duyurmuş oldu.  Böylelikle Bitcoin’in kabul edilmesi yolunda da kapılar açılmış oldu.

2016 – Microsoft Ethereum’u Visual Studio Platformuna ekledi

Öngörülemeyen bir hareketle, yazılım devi Microsoft ConsenSys ile ortaklık kurduğunu ilan etti. Böylelikle ConsenSys’nin geliştiricileri merkeziyetsiz uygulamaları veya dappsları, Microsoft Visual Studio dahilinde yapabilecek, test edebilecek ve uygulayabilecek.

Önde gelen dev bir firma ile bir kripto paranın ilk ortaklığı olarak tarihe geçti bu anlaşma, 31 Mart 2016

2017 – Japonya ödeme aracı olarak Bitcoin’i tandı.

Dünyanın en büyük ekonomilerinden olan Japonya’da, Muhasebecilik Standartları  Kurulu Bitcoin’in resmi  bir ödeme aracı olarak kabulü için gerekli şartları açıkladı.

Bu olay kripto para dünyası için bir zafer olarak kabul edildi.

2018 – Sosyal medya şirketi Twitter kripto para reklamlarını yasakladı.

2018 yılında kripto para popülaritesi epeyce arttı ama Twitter 31 Mart 2018 de kripto para reklamlarını yasakladığını duyurdu.

Bitcoin’in içinde olduğu spamlar, sahte içerikler Facebook ve Google’ın da böyle bir  önlem almasına yol açtı..

Yaşanan bu gelişmeler 31 Mart’ta yaşandı.  31 Mart 2019 gününde BTC fiyatları kısa süre önce elde ettiği kısa ralliyi devam ettirme mücadelesi veriyor. Elbette hiçbir kazanım zahmetsiz olmayacağına göre, BTC nin ilerlemesi ve arzu edilen seviyeye gelmesi çok kolay olmayacak ama mutlaka gerçekleşecek. O zaman sloganımız seçimleri bırak Bitcoin’e bak!

Kaynak

Etiketler:
X