Home Altcoin Tron TRX, Stellar XLM tehdidi altında – Sıralama yer mi değiştiriyor?

Tron TRX, Stellar XLM tehdidi altında – Sıralama yer mi değiştiriyor?

Tron TRX, Stellar XLM tehdidi altında – Sıralama yer mi değiştiriyor?

0
“sportsbet”

Tron TRX, Stellar XLM tarafından sıkıştırılmaya başlandı. Bitcoin fiyatının yatay seyrettiği bugün Tron’un yüzde 5’in üzerinde değer kaybetmesi takipçisi Stellar ile farkın azalmasına yol açtı.


Tron TRX, Stellar XLM Tehdidi ile Karşı Karşıya

Cuma günü yaşanan ciddi yükseliş dalgasının ardından sakinleşen kripto piyasalarında bugün genel manada düşüş hakimdi. Amiral gemisi Bitcoin yatay diyebileceğimiz bir seyir sürdürdü. Günü şu anda %0.59 kayıpla devam ettiriyor. Buna mukabil XRP’de %2.40, ETH’de ise %1.61’lik düşüş göze çarpıyor.

Cuma günü yükselişin hangi etmenler tarafından tetiklendiği tam olarak netlik kazanmış değil. Kimileri SEC komisyonu üyesinin Bitcoin ETF onayının er ya da geç gerçekleşeceği hatta bunun kaçınılmaz olduğu yönündeki söylemleri yükselişi ateşledi derken kimisi de yükselişin mimarının Litecoin olduğunu savunuyor.

İlgili: Litecoin’deki yüzde 30’luk dalgalanma piyasaya 30 milyar dolar kazandırdı

İlk 40 kripto para içinde en çok değer kaybeden %5.21 ile Tron oldu. 11 Şubattaki büyük BitTorrent airdropu öncesi Tron değer kaybetmeye başladı. Bu da takipçisi Stellar (XLM) ile aralarındaki farkı 200 milyon dolara kadar düşürdü. Stellar’ın nefesi Tron’un ensesinde diyebiliriz.

Cuma günü yaşanan yükseliş sonrası en şiddetli düzeltmeyi Tron yapmış oldu. Şunu da belirtmekte fayda var ki Cuma günü yaşanan yükseliş sırasında en nazlı davranan da yine Tron’du. Yükseliş dalgasındaki rolü zayıf, düzeltme dalgasındaki pozisyonu ise lider konumda gerçekleşti. Bu durumu göz önünde bulunduran analistler olası bir Tron-Stellar yer değişikliği ihtimalinden söz eder oldular.

Tron cenahında gerçekleşen olumlu gelişmeler karşısında TRX fiyatının ne kadar çabuk tepki verdiğini biliyoruz. Binance ile birlikte gerçekleştirdikleri başarılı Bittorent token satışı sonrası güç toplayan TRX eski momentumunu kaybetmiş görünüyor. Şimdi gözler 11 Şubat’taki airdropta. TRX’in bu süreçte reaksiyonu merak konusu

İlgili: Tron BitTorrent Airdrop etkinliğinde tekrar artış görür mü?

Genel Görünüm

Son birkaç gün kripto piyasası için gerçekten heyecanlı ve iyimser geçti. Bu iyimserliğin nedeni yalnızca fiyatların yükselmesi değil aynı zamanda Bitcoin ETF onayının gerçekleşeceğine dair yeniden yeşeren umutların iyimserliği.

Bitcoin 3500 dolar üzerinde kaldığı müddetçe hatta psikolojik sınır olan 3600’lü rakamlar üzerinden alınıp satıldığı müddetçe boğaların piyasayı domine ettiğine dair algı güçleniyor. Boğalar için bundan sonraki ilk hedef şüphesiz 4000 dolar. Ancak böylesi bir hamle yatırımcılara ayı piyasasının sonlanmış olabileceğine dair bir umut verebilir.

Tron hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0