Home Altcoin Litecoin kurucusu yüzde 51 saldırısına çok farklı bir bakış kazandırdı

Litecoin kurucusu yüzde 51 saldırısına çok farklı bir bakış kazandırdı

Litecoin kurucusu yüzde 51 saldırısına çok farklı bir bakış kazandırdı

0

Litecoin kurucusu yüzde 51 saldırısı hakkında şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Charlie Lee’ye göre eğer bir kripto paraya %51 saldırısı yapılamıyorsa o kripto para merkezidir.


Litecoin Kurucusu Yüzde 51 Saldırısını Farklı Yorumladı

Son 2 gündür insanların konuştuğu ana gündem maddesi Ethereum Classic’e (ETC) yapılan yüzde 51 saldırısı. Bu saldırı türünde sistemli çalışan bir ekip blockchain ağının %51’ini ele geçirir ve blok kayıtlarına çifte harcama yaptırır.

(İlgili: Sizi Uyarmıştık! Ethereum Classic Yüzde 51 saldırısını yedi)

Charlie Lee kripto dünyasında oldukça meşhur simalardan. Twitter üzerinden ETC saldırısı hakkındaki görüşlerini beyan eden Lee olaya farklı bir bakış açısı geliştirmiş görünüyor.

Tanımı gereği, merkezi olmayan bir kripto para biriminin hashrate, ürün sahibi ve/veya herhangi bir otoriteden izin almaya gerek kalmaksızın bağımsız kaynaklar tarafından %51 saldırısına maruz kalması gerekir. Bir kripto% 51 saldırıya uğramıyorsa o merkeziyetsiz değildir.

Bu tweetine müteakip attığı bir diğer tweette takipçilerini kendi madencilik algoritmalarında baskın olmayan kripto paralara karşı uyardı.

Ethereum Classic özelinde düşünecek olursak yapılması gereken şey; borsalar ve madencilik havuzlarının blokları doğrulamaya ayrılan zamanları artırmaları. Bu ne işe yarayacak? Ethereum Classic saldırısında asıl hırsızlık üçüncü saldırıda geldi. Bir gün önce yapılan ilk 2 saldırı sadece test amaçlıydı. O yüzden her hangi bir hırsızlığa yol açmadı. Eğer bloklar daha titiz incelenip öncü saldırıların izi tespit edilebilseydi asıl saldırının önüne geçilebilirdi.

Konu hakkında detaylı bilgi için: Ethereum Classic ağındaki saldırı nasıl gerçekleşti

Ethereum Classic geliştirici ekibi resmi hesaplarından konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Son olayları hafife alma ya da gizlemeye çalışma gibi bir niyetimiz yok. Olan neyse onu bildiriyoruz.

(İlgili: Ethereum Classic ağına yapılan saldırı ETC’yi öldürür mü?)

Kaynak

Ethereum Classic’in resmi twitter hesabı için Tıklayın

Ethereum Classic hakkında daha fazlası için Tıklayın

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave