Home Ethereum Ethereum yükselişini sürdürebilir mi? ETH kritik direnç seviyesine yaklaştı

Ethereum yükselişini sürdürebilir mi? ETH kritik direnç seviyesine yaklaştı

Ethereum yükselişini sürdürebilir mi? ETH kritik direnç seviyesine yaklaştı

0

2019 yılına mükemmel giriş yapan Ethereum yükselişini sürdürebilir mi? Yeni yılın ilk günlerinde Ripple’a kaptırmış olduğu tahtını geri kazandı. Bu ay ise Ethereum’u önemli bir değişim bekliyor.


Ethereum yükselişini sürdürebilir mi?

CoinMarketCap verilerine (03.01.2019, saat 19:30) göre 148,90 dolardan işlem gören Ethereum’un toplam piyasa değeri de artış gösteriyor. Ethereum 15,5 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

Ethereum’da aşağı yönlü trend Kasım ayının ortalarında hızlanmıştı. Ethereum fiyatları, 170 dolarlık destek seviyesinin çok altlarına, 80 dolar seviyesine kadar düşmüştü.

Aralık ayının ortalarından beri trend, tekrardan yükselişe geçti. Ethereum, fiyatını nerdeyse iki kat arttırdı. Ethereum tekrardan 170 dolara yaklaşıyor.

Günlük Ethereum grafiğini incelediğimizde MACD ve RSI grafiklerinde, alım ivmesinin arttığını görebiliyoruz. Ancak son bir haftadır RSI grafiğine göre alım ivmesinin zayıfladığı anlaşılıyor.

170 dolarda ise Ethereum’un bir dirençle karşılaşacağını düşünüyoruz. Ancak bu direnci Ethereum rahat aşabilir. 80 dolarlık dip değer ile 170 dolar arasında üçgen şekli belirginleşmiş görünüyor. Bu üçgen şekil genelde artan trendin devam edeceği şeklinde yorumlanıyor. Tabi ki piyasa koşullarında önemli bir değişiklik olmazsa. Piyasanın Ocak ayındaki hard fork’u olumlu karşılaması gerekiyor. Aksi durumda Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’nin kaderini yaşaması muhtemeldir.

Kaynak

Tavsiye ettiğimiz yazılar

Yeni yılı sevinçle karşılayan 5 kripto para

Ethereum hala rekabet edebilir mi?

Profesör Tuur Demeester neden Ethereum’a karşı olduğunu açıkladı?

Ripple’ın grafiği uzun vadede ne söylüyor?

XRP sahipleri için asıl tehdit: Ripple’ın elindeki devasa XRP rezervi

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave