Home Altcoin Japonya ve Brezilya arasında Ripple xRapid ürünü kullanılacak

Japonya ve Brezilya arasında Ripple xRapid ürünü kullanılacak

Japonya ve Brezilya arasında Ripple xRapid ürünü kullanılacak


0

Japonya ve Brezilya arasında yakında Ripple xRapid ürünü kullanılarak sınır ötesi para gönderme hizmeti görüşülecek. 


 

Ripple xRapid ürünü kullanılacak

Bugün Ripple‘ın resmi Twitter hesabında, Japonya ve Brezilya’nın yakında yeni bir sınır ötesi para gönderme hizmetini görüşeceklerini duyurdu. Bu, Ripple temsilcilerinin FinTech’teki blokzincir teknolojisinin daha geniş bir şekilde benimsenmesi için çabaladığından başarılmıştır. Orijinal tweet aşağıda:

“@Bradesco ve @btmu_official, Japonya ve Brezilya arasında yeni bir sınır ötesi ödeme hizmeti oluşturmak için Ripple’ın blokzincir teknolojisinden yararlanıyor.”

Haberlerde MUFG Bank Ltd. tarafından bir belge de yayınlandı. MUFG, Japon finans grubu Mitsubishi’nin ana bankacılık birimidir. MUFG, Banco MUFG Brasil SA’nın (MUFG Bank yan kuruluşu), Banco Bradesco SA ile Japonya ve Brezilya arasındaki yeni sınır ötesi ödeme hizmeti ile ilgili işbirliği anlaşması için imza attığını açıkladı.

Bu senaryoda, Ripple, blokzincir yoluyla hizmetin teknolojik gelişmelerini  güçlendirmek için ortaya çıkıyor. Ayrıca, ödeme sistemi, yaklaşan hizmetin hızlı, şeffaf ve izlenebilir olmasını hedefleyen Ripple tarafından tasarlandı.

Bu, MUFG Bank ve Bradesco arasındaki ilk anlaşma değildir. Aslında, mutabakat zaptı, geçen yılki taraflar arasındaki işbirliğinin devamı niteliğinde. RippleNet, sınır ötesi ödemelerde etkili bir araç olarak hareket etmeye başlarsa, sektörde yıkıcı bir değişiklik olarak görülebilir. Bu etkinliğin, kripto para piyasasında XRP‘nin fiyatı üzerinde de büyük etkisi olacaktır.

Bir XRP yatırımcısı ve kripto para meraklısı Alex Cobb şunları yazdı:

XRapid Utility için mükemmel egzotik koridor. Mitsubishi, sahibi olmaktan gurur duyuyor.”

Bir kripto para ve blokzincir takipçisi olan Nerve2tweet de şunları söyledi:

XRP kullanıyorlar mı? Xcurrent’ın uygulanması XRP sahiplerine yarar sağlamayacaktır. Sadece XRapidXRP‘yi aktarmaya başladığında bize faydası olacaktır. Bu yüzden üzerinde bir sekme var! ”

Diğer Ripple (XRP) haberleri için tıklayınız.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya