Home Bitcoin Steve Wozniak’a ”Bitcoin Paranın Yerini Alacak mı” Diye Soruldu. Cevap Çok Net…

Steve Wozniak’a ”Bitcoin Paranın Yerini Alacak mı” Diye Soruldu. Cevap Çok Net…

Steve Wozniak’a ”Bitcoin Paranın Yerini Alacak mı” Diye Soruldu. Cevap Çok Net…


0

Bitcoin paranın yerini alacak mı sorusu sadece kripto para dünyasının değil aynı zamanda tüm finans dünyasının da merak ettiği bir soru. Her ne kadar pek çok uzman Bitcoinin paranın yerini alacağını düşünüyor olsa da bu fikre şiddetle karşı çıkanlar da var. Bunardan birisi de Apple kurucu ortağı Setve Wozniak.


Bitcoin Paranın Yerini Alacak mı ?

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak’a bu konu hakkında fikri sorulduğu zaman cevabı çok net: Hayır!. Ve ardından fikrini destekler nitelikte tezini öne sürüyor Wozniak. Ancak her ne kadar inanmasa da, Wozniak kripto paraların fiat paranın yerini almasından da kesinlikle memnun olacağını da ekliyor.

Wozniak CNBC’ye verdiği röportajda bu konulara değinmişti. Açıklamalarında fiat paranın devlet kontrolünde olmasına değinen Wozniak, devletlerin para üzerindeki güç ve kontrollerini bırakmak istemeyeceklerini söylüyor. Ayrıca, devletlerin her zaman gücü elinde tutma geleneği olduğunu ve varlıklara sahip olmayı sürdürmek isteyeceklerini de ekliyor.

 Wozniak’a göre devletler tüm paranın kontrolünü ellerinde tutmak için, daha fazla dolar üretmek ya da borç almak isterler her zaman, bu genel bir kuraldır. Bu kuralın yansıması da,kripto para dünyasını etkileyecektir. Ayrıca Wozniak konuşmasında şu konulara da değiniyor:

               “Bitcoin değerini kaybetmeyecek çünkü kaynağını değiştirmeniz mümkün değil. Sınırlı ve sabit bir rakam var ortada. Bu kadar netlik benim çok hoşuma gidiyor aslında. Umarım hayatımız da netliklerin çok daha fazla olduğu dönemler yaşarız.”

Wozniak’a göre aslında bu derece bir netlik uzun süre belki de devam edemeyecek çünkü ne zaman Bitcoin iyice büyüyecek o zaman devletler işe el atmaya başlayacak. Wozniak sözlerinin devamında, altın gibi değerli varlıklara sahip olmanın da bir sınırı olduğunu söylüyor. Bitcoin’de önemli ve çok büyük olduğu zaman elde etmesi çok zor olacak.

Ayrıca şu önemli noktayı da dile getiriyor Wozniak; yetkililer elde ettikleri kazançlardan vergi alabilmek için Coinbase gibi, büyük cüzdan şirketlerini, markaja almayı planlıyor. Ama teknoloji lideri Wozniak’a göre kripto dünyası öyle hemen kontrol altına alınabilecek bir yapıda da değil.

Wozniak’ın sözleri sanki piyasanın bir yansıması gibi olmuş. Bir taraftan, Bitcoin’e inanıyorsunuz ama br yandan da devletlerin buna çok izin vermeyeceğini ve knotrol edilmesi gerektiğini düşüneceğini biliyorsunuz.Ama bir diğer taraftan Bitcoin’in yapısının bu kontrole izin vermeyeceği gibi bir gerçek de var.Bakalım bu işin sonu nereye varacak. Ama sanki bu mücadelede Bitcoin eninde sonunda galip gelecekmiş gibi görünüyor bana siz ne dersiniz?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya