Home Bitcoin Bitcoin Haber MarketWatch: Olumlu Haberlerin Bitcoin Fiyatını Yükseltmesini Beklemeyin ”Bu Rasyonel Değil”

MarketWatch: Olumlu Haberlerin Bitcoin Fiyatını Yükseltmesini Beklemeyin ”Bu Rasyonel Değil”

MarketWatch: Olumlu Haberlerin Bitcoin Fiyatını Yükseltmesini Beklemeyin ”Bu Rasyonel Değil”

brave
0

Kripto para fon yöneticisi Anthony Pompliano olumlu haberlerin Bitcoin Fiyatını Yükseltmesini Beklemenin rasyonel olmayacağını söyledi.


Olumlu Haberlerin Bitcoin Fiyatını Yükseltmesini Beklemeyin.

MarketWatch’a konuşan Morgan Creek Digital’in kurucusu ve ortağı Anthony Pompliano, kripto parapiyasasındaki olumlu gelişmelerin kapalı kapılar ardında kaldığını, gerçekte ise piyasayı etkilemediğini savundu. Pompliano şöyle dedi:

Özellikle son dönemde ortaya çıkan olumlu haberlerin Bitcoin fiyatını yükseltmesini beklemeyin. Bugünlerde yapılan yatırımların sonuçlarını ve kripto para fiyatlarına etkisi bundan 2-3 yıl sonra yansıyacak.

Diğer Gelişmeler

Bu hafta kripto para piyasası, piyasa fiyatlarını etkilemeyeceği düşünülen birtakım gelişmelere sahne oldu. Bunlardan birisi de Nasdaq’ın ağır satış baskısıyla 2011’den bu yana en kötü günlerinden birini yaşaması.
Son zamanlarda, Chicago Board Options (CBOE) borsasından bazı kaynaklar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından ETF kararının onaylanma ihtimalinin yüksek görüldüğü söyledi. SEC ‘in daha önce red kararına atıfta bulunduğu meselelerin çözüme kavuştuğu bilgisini verdi. SEC tarafndan verilebilecek onay haberlerin Bitcoin fiyatını ne yönde etkileyeceğini zaten herkes biliyor. Piyasanın tamamı zaten bu haberin gerçekleşmesini dört gözle bekliyor.

San Francisco merkezli Kripto para borsası Coinbase Circle’ın USDC stablecoin’i (Dolar karşısında değeri sabit olan coin) şirket ile ortaklık kurduktan sonra kendi platformuna ekledi. Bu gelişme, analistler tarafından kripto piyasası için bir onay gibi yorumlanıyor. Bazıları ise, stablecoin’i elinde tutanların fonlarının dondurduğunu veya işlemlerinin sansürlendiğini belirtiyor.

Intercontinental Exchange (ICE) tarafından açılacak olan kripto para platformu Bakkt, geçtiğimiz günlerde 12 Aralık tarihinde günlük Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlatacağını açıkladı.

CryptoCompare verilerine göre, gelişmeler ve haberlerin Bitcoin fiyatını etkilemediği görülüyor. Çünkü an itibariyle 24 saatlik dönemi baz alırsak yaklaşık % 0,5’lik bir düşüşle 6,470 $ seviyesinde işlem görüyor. Çoğu altcoin ise % 0,3 ile % 2 arasında bir düşüş yaşadı.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave