Home Bitcoin Son Dakika!…SEC Bitcoin ETF Toplantı Sonucu: ETF Onayı Kuvvetle Muhtemel

Son Dakika!…SEC Bitcoin ETF Toplantı Sonucu: ETF Onayı Kuvvetle Muhtemel

Son Dakika!…SEC Bitcoin ETF Toplantı Sonucu: ETF Onayı Kuvvetle Muhtemel


0

SEC Bitcoin ETF Toplantı Sonucuna dair detaylar ETF onayı bekleyenleri sevindirecek. Hem yapılan düzenlemeler hem yeni atanan komisyonerler sayesinde ETF onayı çıkma ihtimali çok yüksek.


SEC Bitcoin ETF Toplantı Sonucu: ETF Onayı Çıkma İhtimali Yüksek

9 Ekim’de SEC Komisyoneri Elad Roisman ile Van Eck, SolidX ve CBPE yekilileri Bitcoin ETF Olayını konuşmak üzere toplanmışlardı. Bu toplantıya dair detaylar ilk kez açığa çıktı.

Roisman, SEC yöneticileri arasında bu 3 grup ile açık olarak toplantı yapan ilk kişi oldu. Toplantıda konuşulanlara dair detaylar, güvenilir bir kripto para bilgi ve analiz hesabı olan @CryptoQF tarafından paylaşıldı.

Sızan bilgilere göre, SEC’in yapmış olduğu bütün isteklerin yerine getirildiği Komisyoner Roisman’a bir sunum eşliğinde anlatıldı. Yapılan sunumda özetle şunlardan bahsedildi:

  • Bitcoin ve kripto paralar için artık yeteri kadar regüle edilmiş piyasalar mevcut.
  • CBOE, Bitcoin Futures ve OTC masaları bunların arasında yeteri kadar regüle edilenlerden bir kısmı
  • ETP onayı ile fiyatlarda yaşanan kırılganlık ve manipülasyon minimum seviyeye inmiş durumda
  • CBOE manipülasyonları engelleyecek özel kurallar uyguluyor

Bütün bu bilgiler ve gelişmeler ışığında Komisyoner Elad Roisman’ın yakın zamanda yapılacak ETF oylanmasında Evet oyu kullanması bekleniyor.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise Aralık ayında ETF kararına karşı çıkan Komisyonlar Kara Stein’in görevinden ayrılacak olması. Onun yerine Demokrat Allison Lee’nin atanması bekleniyor. Hem Lee’nin hem de kripto paralara destek veren Elad Roisman’ın EVET oyu kullanması bekleniyor. Komisyonda yaşanacak bir değişiklikler oy oranlarını da etkileyecek. Bu sefer Evet oylarının çoğunlukla olması bekleniyor.

Gelişmeleri kamuoyu ile paylaşan Abacus Journal sitesinin yorumuna göre, bütün bu gelişmeler ışığında en geç 2019 yılı ilk çeyreğin sonuna kadar ETF onayı çıkması muhtemel hatta kaçınılmaz.

Kaynak için tıklayınız

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya