Home Bitcoin Bitcoin’in Ayağa Kalkabilmesi ETF’ye mi Bağlı….?

Bitcoin’in Ayağa Kalkabilmesi ETF’ye mi Bağlı….?

Bitcoin’in Ayağa Kalkabilmesi ETF’ye mi Bağlı….?

0

Herkes şu soruyu merak ediyor? Büyük hezimet yaşayan Bitcoin’ in ayağa kalkabilmesi neye bağlı? Think Markets’in başanalisti N.Aslam: “Bitcoin’in yeniden yaşama dönmesi ve bir boğa koşusu olabilmesi için gökten bir ele ihtiyacı olduğunu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ ndan (SEC) tarafından beklenen bu mucizenin ne zaman olacağı insanoğlunun ecel anı kadar belirsiz şuan.”


Bitcoin‘in Ayağa Kalkabilmesi Real mi…?

Aslam:

“Bitcoin’ nin değer kazanabilmesini sağlayacak olan ve Bitcoin’ in ayağa kalkabilmesi gerçekleşecek galiba dedirten  “O” ralli için bir çeşit mucizeye ihtiyaç var. Bence SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) Bitcoin ETF [borsada işlem gören fon] ile ilgili kamuoyu arayışının olumlu bir işaret. Belki de kamuoyuna saygı duymak ve en önemlisi doğru zamanı beklemek gerek. ” dedi.

Aslam:

“ABD pazarında akredite ve bireysel yatırımcıların kripto-para yatırımlarına izin verecek olan ilk Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) çok önemli. Zira, bu adım Bitcoin’ e çağ atlatabilir ve kripto-para piyasasını yeniden canlandırma konusunda önemli bir faktör olabilir.”

Daha iyi anlaşılabilmesi için bir kere şunu açıklığa kavuşturmak gerek; Yeterli talep varsa ETF’ ye [borsada işlem gören fon], SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) tarafından onaylanacaktır.

ABD’ nin geleneksel finans sektöründe SEC tarafından yıllardır onaylanacak ilk ETF olma olasılığı en yüksek olan iki kurum söz konusu. Bunların; VanEck ve Cboe Bitcoin ETF’ leri olduğu söyleniyor.

Bitcoin geride kalan günlerde -kimse için sürpriz olmasa da- 6,600 $ ‘dan 6,250 dolarlara kadar düştü. Kısa vadedeki düşüşünün keskin yoğunluğu göz önüne alınması gerek. Bu bağlamda; dominant kripto-para biriminin (Bitcoin) önümüzdeki hafta ve aylarda umut vadeden yükselişe geçecek güçlü bir katalizöre ihtiyacı olacaktır.

İlk Bitcoin ETF’ nin SEC tarafından onaylanması Bitcoin’ in ayağa kalkabilmesi için bir faktör olacaktır. BTC’ nin 7.000 $, 8.000 $ ve 9.000 $ ‘dan daha yüksek direnç seviyelerini test etmesini ve geri kazanmasını sağlayabilecek bir katalizör. Ancak hemen umuda kapılmamakta fayda var. BTC 2018 sonuna kadar olumlu bir fiyat hareketini görmeyecektir. Zira; VanEck ve Cboe Bitcoin ETF‘ lerinin son başvuru tarihleri ​​ nihai olarak 2019’ un başlarında.

Bitcoin Hakkında Daha Fazla Habere Ulaşmak için Tıklayın

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial