Home Bitcoin Kripto Piyasaları Dibi Gördü mü? Bitcoin 6,500 Dolarda Stabilite Gösteriyor!

Kripto Piyasaları Dibi Gördü mü? Bitcoin 6,500 Dolarda Stabilite Gösteriyor!

Kripto Piyasaları Dibi Gördü mü? Bitcoin 6,500 Dolarda Stabilite Gösteriyor!

0

Bu haftanın başlarında, Bitcoin’in 6,500 Doları hızlıca geçmesiyle, kripto piyasaları güçlü birdüzeltme rallisi başlatıyor gibi göründü.


Kripto Piyasaları Dibi Gördü

Son 24 saat içerisinde, düşük piyasa değerine sahip kripto paralar ve tokenların momentumlarını korumada güçlük çekmesiyle, kripto piyasası 204 milyardan 198 milyara düşerek değer kaybına uğradı.

Kripto piyasası nihayetinde 202 milyar dolara ulaşırken, büyük kripto para birimlerinin 15 Eylül’deki fiyat hareketi, piyasanın düşük fiyat aralığında volatilite sergilediği bir dip sürecinden geçtiğini gösterdi.

Uzman Yorumları

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz‘ın 14 Eylül’de yaptığı açıklamaya göre, 186 milyar dolar seviyesindeyken kripto piyasaları dibi gördü ve yeni bir dönem ortası rallisi başlatmaya hazır.

Novogratz, Twitter hesabında: “Bu BGCI tablosu… Sanırım dün dibi gördük. Geçen senenin tavanlarına ve büyük bir yükselişe/şişmeye neden olan ivme noktalarını rötüşledik… piyasalar patlama noktalarına geri dönmeyi sever… balona geri dönüyoruz.” dedi.

Benzer teknik indikatörler de, kripto piyasalarının yüksek derecede aşırı satım durumunda olduğunu gösterip, piyasanın hacmi korundukça bir rallinin yolda olduğunu akla getiriyor.

Ancak, Şubat, Nisan, Haziran ve Ağustos aylarında görüldüğü gibi, Bitcoin’in fiyatında ani bir artış pazar için yararlı değildir. Önemli kripto para birimlerinin, değer ve hacimleri kademeli olarak artmadan önce, düşük fiyat aralığında düzgün bir şekilde dibe vurması ve dengelenmesi önemlidir.

Kripto para sektöründe tanınmış bir teknik analist olan Luke Martin, Bitcoin için bir sonraki direnç seviyesinin 2018’den bu yanaki BTC trendine bağlı olarak yaklaşık 6,900 dolar olduğunu belirtti.

Martin açıkladı:

“BTC’nin paterni bu sene 6,000 dolar düşüğünden fırladı. Ardından gelen her sıçrama daha da zayıf olup, bizi aşağı hareketin %61.8’lik fibonacci düzeltmesi seviyesine indirmiştir. (Bundan önceki zıplama sadece %50 geri çekildi) En son düşüşün %61.8’lik düzeltmesi de BTC direncini 6,940 Dolara getirir.”

Eğer Bitcoin 6.000 doların ortasında sabit bir seviye tutturabilirse, BTC’nin kısa vadede 6,900 doları aşması muhtemeldir. Ancak, Bitcoin hacmi 3 milyar doların altına inerse ve pazarın geri kalanı da ivme kazanmada zorluk çekiyorsa, BTC’nin 6,400 – 6,500 dolar aralığında kalması da olası.

Tokenların Durumu

Geçen hafta boyunca tokenlar aşırı satım göstererek BTC’ye karşı büyük kayıplar kaydetti. Ancak, 13 Eylül’de ICON, 0x, BAT gibi tokenlar nispeten büyük kazançlar elde etti.

Tokenların performansı büyük ölçüde BTC’nin momentumuna bağlı olsa da, önümüzdeki günlerde BTC 6,900 dolarlık direnç seviyesine ilerledikçe, ki Şubat’tan bu yana piyasa trendlerine baktığımızda bu olası, tokenlardan güçlü bir performans bekleyebiliriz.

Nano, Maker, Decentraland ve 0x, BTC karşısında yüzde 5 ile 10 arasında bir artış gösterdi; pazardaki tokenların çoğunluğu da düşük fiyat aralığında istikrarını korudu.

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial