Home Bitcoin BitPay’e Göre Bitcoin 2019’da Yine Favori Fakat Altcoin ve ICOların Durumu Belirsiz

BitPay’e Göre Bitcoin 2019’da Yine Favori Fakat Altcoin ve ICOların Durumu Belirsiz

BitPay’e Göre Bitcoin 2019’da Yine Favori Fakat Altcoin ve ICOların Durumu Belirsiz

0

BitPay’e Göre Bitcoin 2019’da yükselişe devam edecek fakat başarısız projeler ve düşük fiyatlar sebebiye ICO pazarı aynı sıçramayı yapamayacak.


BitPay’e Göre Bitcoin 2019’da Yükselecek Fakat ICOların Durumu Belirsiz

Bu yorum, 2018 yılında ICO pazarının bir önceki senede çekmiş olduğu fon miktarından neredeyse iki katını çekmiş olmasına ve çok fazla yeni ICO piyasaya sürülmüş olmasına rağmen yapıldı. ICO marketi, sektörün içinden ve dışından pek çok kişinin dikkatini buraya çekerken, işe yaramaz pek çok projenin sadece spekülasyon amaçlı piyasaya sürülmesi yüzünden ortalık çok kirlendi. Fakat yine de ICO piyasası sektörde yenilenme ve gelişme için en önemli imkanı sunuyor.

Bu özelliğine rağmen herkes ICOlar ve altcoinler hakkında olumlu düşünmüyor. BitPay’in Ticari İşlemler Başkanı Sonny Singh, fiyatların çok düşüyor olması ve hayli yüksek fiyat kırılganlığı sebebiyle 2019 yılının ICOlar için zor geçeceğini söylüyor. Sonny Singh, Bloomberg televizyonunda yapmış olduğu konuşmada bu düşüncelerini söylerken, bunun genel Kripto para piyasası için tehlikeli bir durum olmadığını belirtiyor ve Kripto para piyasasının 2019’da çok pozitif olacağını düşünüyor.

Bu düşüncesinin sebepleri izah ederken, daha çok kurumsal yatırımcının bu alana gireceğini ve daha çok para geleceğini ifade ediyor.. Bunun da sektörde daha fazla profesyonelleşmeyi getireceğini söylüyor. Büyük yatırımcılardan ikisinin Goldman Sachs and BlackRock olacağını, ve bu yatırımların her ne kadar altcoinler geride kalsalar da Bitcoini çok daha yukarılara taşıyacağını söylüyor. Singh ayrıca Bitcoin ETF onayının gerçekleşeceğini ve Wall Street yatırımcılarının 2019’da bu alana gireceğini iddia ediyor. Singh şunları söylüyor:

“Önümüzdeki sene büyük oyuncuların piyasaya girişlerinin gerçekleştiğini, Goldman’ın bir işlem platform açacağını, Fidelity’nin bir Bitcoin ürünü sunacağını, Square’ın işletmeler için Bitcoin hizmeti vereceğini, BlackRock’un ETF hizmeti başlatacağını göreceksiniz. Bütün bunların hepsi gerçekleşecek ve nihayetinde Kripto paraların genel bir kabule mazhar olduğunu göreceksiniz. Ve sonunda da fiyatlar tekrar yukarı sıçrayacak”.

Toplam kripto pazarı için bu şekilde olumlu konuşurken, Singh, altcoinler ve ICO marketi için çok ümitli değil. Çünkü, büyük yatırımcıların yeni piyasaya sürülen ICOlar yerine şu ana kadar kendini kanıtlamış olan Bitcoin gibi Kripto paralara yöneleceğini iddia ediyor.

Kaynak için tıklayınız

Ayrıca bakınız: Pantera Capital’den Şaşırtıcı Bitcoin 2019 Tahmini

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial