KoinMedya
Home İnceleme Coin Status (SNT) Coin Nedir? Kapsamlı İnceleme!

Status (SNT) Coin Nedir? Kapsamlı İnceleme!

Status (SNT) Coin Nedir? Kapsamlı İnceleme!
“bayebit”


0

Status (SNT) coin nedir sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. Modern dünya artık internet erişimimiz ve kullanımımızla tanımlanıyor. Çevrimiçi olsun çevrim dışı olsun telefonlarımızdan bir yandan mesaj atarken bir yandane-ticaret işlerimizi yürütebiliyoruz. Telefonlarımız internet erişiminin ve orada geçirdiğimiz hayatımızın kapı bekçilerine döndü.


Status (SNT) Coin nedir?

Status (SNT) coin nedir sorusuna kapsamlı bir yanıt vermeye çalışacağız. Bir yandan da internet, dünyanın en büyük tekellerine, dipollerine ve oligarşisine ev sahipliği yapıyor. Google aramalarda, Facebook sosyal medyada baskın, Whatsapp mesajlaşmaya egemen, Amazon perakende satışta ve PayPal ise online ödemede sektöründe egemen halde.

Bu merkeziyetçi yapılar son yıllarda milyar dolarlık devlere dönüştü. Biz yani kullanıcılar zaman içinde bu hizmetlere daha bağımlı hale gelirken, gidişat yavaşlama emaresi dahi göstermiyor.

İlk kez birileri çıktı ve bu durumu değiştirmeyi kafalarına koydu. Değişimi hedefleyen Ethereum blokchain tabanlı kripto paralar var artık. Status’la tanışın: Hem bir tarayıcı, hem bir mesajlaşma programı hem de merkeziyetsiz dünyaya girişin kapısı.

Status ile Tanışın

Status, dünyanın Ethereum ağıyla etkileşim şeklini tamamen değiştirecek bir mobil işletim sistemidir. SNT, tüm Ethereum ağı avucunun içinde olan, kullanıcılarının erişimine izin veren ve merkeziyetsiz tarayıcı ve özel mesajlaşma projesidir.

Ethereum hafif bir müşteri nodu olarak çalışır. Kullanıcılarının akıllı telefonundaki bir uygulaması aracılığıyla Ethereum ağındaki tüm merkezi olmayan uygulamalara (dapps) erişmelerine olanak tanır. Bu konuyu kafamızda kavram haline getirmenin kolay bir yolu Android örneğini ele almaktır. Ethereumu Android işletim sistemi gibi düşünürsek, dapps Ethereumda çalıştırabileceğimiz uygulamalardır. Android uygulamaları için google play store’un işlevi ne ise Status için de dapp store’un işlevi aynıdır.

Status (SNT) Coin Nedir ve Yatırım Yapılır mı?

Büyük ihtimalle SNT ile ilgili haber duymamışsınızdır ama muhtemelen Ethereum’u duymuşsunuzdur. SNT Ethereumun bir parçasıdır. Ethereum , pazarda talep ve popülerlik söz konusu olduğunda, Bitcoin ile yan yana çalışan, gelişmiş ve gelişen teknolojisiyle de onların üzerine çıkan büyük adamlar/şirketler arasında yer alıyor. Ayrıca Ethereum blockchain teknolojisini kullanmasına rağmen Bitcoin blockchain teknolojisine benzemez. Ethereum farklı tokenler ve coinleri Network üzerinden kullanmaya ve harcamaya izin verir. Hatta kullanıcılar Ethereum topluluğunu genişletme, değerleri paylaşma, uygulamalar ve topluluk üyelerinin kullanabilecekleri ve ticaret yapabilecekleri tamamen merkezi olmayan bir ekosistem programları yaratır.

Ekosistemin popülerliği arttıkça ERC20 token platformunun üzerine daha fazla proje inşa ediliyor. Bunlara OmiseGo, Civic, Storm, gibi birçok proje örnek verilebilir. Ayrıca kullanıcı açısından çok fazla dapp’a sahip olmak harika olsa da çok yakında dapp’ları yönetmek çok sıkıntı olacak .

Kişisel kullanım açısından merkeziyetsiz uygulamalarınızı Metamask kullanarak masaüstünden yönetmek öyle çayınızı yudumlama kolaylığında olmayacaktır. SNT, Ethereum üzerinden mesajlaşmayı sağlamak için programlanmış açık kaynak platformu sunarak bunu değiştirmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda SNT, Ethereum ağı içinde mevcut ve aktif olan, merkezi olmayan uygulamalarla kullanıcıları bağlamak anlamına gelen bir mobil tarayıcı olarak da kullanılmaktadır. Status, Ethereum dapps ile dünyanın en hızlı büyüyen bilgisayar segmentini hedefleyerek etkileşimin yeni yollarını ve kitle kabulü için kapıların açılmasını akıllı telefonlarla sağlar.

Ethereum blockchainine dayalı uygulamalar için dApps dizini fikri akıllıcadır. Status’ün tüm ETH’den destek alması gerekecek çünkü bir network olarak kitle kabulünün benimsenmesi ETH‘nin çıkarına olacaktır. Status‘un akıllı telefon kullanıcılarını hedefleme planı ise kullanıcıların Ethereum ve dApp’lerini kullanmalarının kolay ve elverişli olmadıklarını ve düzenli kullanımı teşvik etmediklerini çabucak fark etmelerine yardımcı olabilecek eşsiz bir fırsat olmasıdır.
Ayrıca Status herkesin kendi işletim sistemine ve merkezi olmayan web’in geleceğine katkıda bulunmasına teşvik eder. Status, tüm Ethereum ağının gücünü elinize geçiren bir mobil istemcidir. Status kullanıcıları, Ethereum üzerinde çalışan mevcut ve gelecekteki tüm merkezi olmayan uygulamalara erişebildiğinden, bu projenin olanakları sınırsızdır. Mevcut gerçekliğe gelince, Statusun dAppslar için son derece sınırlı olan ve kitlesel kullanıcı ile uygulanabilir bir proje haline gelmeden önce gitmesi gereken çok uzun bir yol var.

Son Söz

Merkeziyetçi sistemler üzerinden günlük işlemlerimizi yapıyoruz. Ve bunlar bedava. Bir söz vardır “Eğer bir ürün bedavaysa ürün sizsinizdir”. Merkeziyetçi uygulamalar ise aynen bunu yapıyor. Bizim tavır ve alışkanlıklarımızı, sosyal medyayı kullanım türümüzden elde ettikleri bilgileri paraya çeviriyorlar. Aslında onlar için deney faresinden farksızız. Status bu çemberi kırmak isteyen uygulamalardan birisi. Ne diyelim. Yolu açık olsun

Yazarın Notu: Bu yazımızda Status (SNT) coin nedir sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Bu yazı kesinlikle tavsiye yazısı değil inceleme yazısıdır. Yatırımlarınızı kendi araştırmalarınız sonucunda yapınız.

 

Coinajans