Home KRİPTOPARA HABER Yarınki Donald Trump & Kim Yong Un Zirvesi Kripto Para Sektöründe Çıkışı Tetikler Mi?

Yarınki Donald Trump & Kim Yong Un Zirvesi Kripto Para Sektöründe Çıkışı Tetikler Mi?

0
0
ABD başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Yong Un arasında gerçekleşecek olan Singapur Zirvesi şüphesiz ki tarihi bir an olacak. Bu zirvenin politik olduğu kadar finansal etkileri de olacağına şüphe yok. Tabi bu etkilerden biri de kripto paralar üzerinde oluşacak olan etkiler.

Dahası, Londra Finansal Haberler’in (FN London) altını çizdiğine göre büyük bankalar; ABD Merkez Bankası, Avrupa Merkez Bankası ve Japon Merkez Bankası bu hafta görüşecekler.

FN London’a göre;

”Asya borsaları Pazartesi günü oldukça temkinli davrandılar, yatırımcılar hafta sonu gerçekleşen G7 toplantısına ve Güney Kore kripto para borsasının hacklenmesine çok az reaksiyon gösterdiler. Cuma gününü takiben gerçekleşen geniş bölgesel düşüşden sonra Kospi ve Nikkei  yaklaşık %0,3 arttı. Yen Cuma günkü yerel borsa işlemleri sonrası biraz güçlendi. Trump ve Kim’in Salı günü gerçekleşecek zirvesi sonrasında 3 önemli merkez bankası FED, Avrupa Merkez Bankası ve Japon Bankası toplanıyor. Önümüzdeki bir kaç gün yatırımcılar için oldukça hareketli geçecek gibi görünüyor.”

Bu görüşmelerin özellikle önemli kripto paralar üzerinde etkisi olması muhtemel. 40 Milyon Dolar değerinde kripto para çalınması ile sonuçlanan Güney Kore menşeli Coinrail hack meselesi bu haftanın en yıkıcı sonuçları olan gündemi olacak gibi görünüyor. Buna paralel olarak pazar da oldukça zayıf bir performans gösteriyor.

Singapur İle Çıkış Başlar Mı?

Ripple, bu süreçte özellikle Singapur Zirvesi’nden en fazla etkilenen kripto para olabilir. Bildiğiniz gibi Asya içinde XRP en popüler kripto paralardan biri konumunda. XRP’de özellikle geleneksel finansal sistem ile bağlantısı nedeniyle bu zirvenin sonuçlarından etkilenmesi en muhtemel kripto para olabilir. Şu anda zirvenin nasıl sonuçlanacağını bilemediğimiz için bu etkinin pozitif mi negatif mi olduğunu söyleyemiyoruz. Özellikle ortada iki tane başına buyruk, ekzantirik lider profili olunca bu zirveden her türlü sonuç çıkması muhtemel. Fakat zirvenin bir şekilde Ripple fiyatını etkilemesi beklenebilir.

Bu durum belki de çıkış için bir bahane arayan kripto para sektörü için de aradığı bahane olabilir. Ki zaten piyasa oldukça duygusal ve oynak. Bu durumda umut edelim bu zirveden iyi bir sonuç çıkar. İki liderden biri saçma bir tavır takınarak beklentileri boş çıkarmaz. Bakarsınız yarın ki zirveden sonra başta XRP olmak üzere kripto para sektörü de olumlu bir seyir izler ve yükselişe geçer.


AİRDROP KAMPANYASI

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close