1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2 trilyon dolarlık dev şirket, en büyük Bitcoin kurumsalından pay aldı
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

2 trilyon dolarlık dev şirket, en büyük Bitcoin kurumsalından pay aldı

2 trilyon dolarlık dev şirket, en büyük Bitcoin kurumsalından pay aldı
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2 trilyon dolarlık varlık yönetimi şirketi, en çok Bitcoin’e sahip olan kurumsal yatırımcı MicroStrategy’nin hissedarlarından oldu. Öyle görünüyor ki bu dev şirket de kripto para alanına daha fazla açılmak istiyor.


2 trilyon dolarlık dev şirket, MicroStrategy’nin yüzde 12’sini aldı

MicroStrategy, elindeki 105,084 BTC ile dünyanın en çok Bitcoin’ine sahip şirketi. CEO’su Michael Saylor’un kontrol ettiği kuruluşların elinde ise 111,000 BTC’den fazla var.

ABD Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan son rapora göre, Los Angeles merkezli 2.3 trilyon dolarlık varlık yönetimi şirketi Capital International Group, Bitcoin odaklı bir şirket olan MicroStrategy’nin bir hissesini aldı. Söz konusu rapora göre Capital International Group, MicroStrategy’nin yüzde 12.2 hissesini aldı.

İlgili – Dev şirket, sahte belge sorununu blockchain teknolojisiyle çözdü

Capital Group’un şu an MicroStrategy’de 560 milyon dolarlık hissesi var. Bununla da şirketin en büyük ikinci hissedarı oluyor. Birinci hissedar ise 700 milyon dolar ile BlackRock.

SEC raporundan Capital International Group’tan CII olarak bahsediliyor ve şöyle deniliyor:

“Mevcut olan 7,782,568 hissenden 953,242 hissenin ya da yüzde 12.2’sinin sahibi CII.”

Capital International Group, aile ofisleri, varlık yöneticileri, emeklilik mütevellileri ve diğerleri dahil olmak üzere çok çeşitli finans sektörü müşterilerine hizmet veriyor. Varlık yönetimi şirketi şimdiye kadar Bitcoin ya da kripto paralarla ilgili resmi açıklamada bulunmadı. Ancak yine de MicroStrategy’ye olan yatırımı, artık dijital varlıklar dünyasına daha fazla açılma isteğini gösteriyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin çevrelerinde iyi bilinen bir isim. Başlıca sebebi ise şirketinin sürekli sahip olduğu BTC miktarını artırması. Şimdi toplam 105,000 Bitcoin’i var. Bir önceki rapora göre, bir veri analizi platformu olan şirket, şimdiye kadar Bitcoin yatırımı için 2.7 milyar dolar harcadı.

Bitcoin, MicroStrategy tarafından “birincil” hazine varlığı olarak belirlendi. Bu da günlük nakit yönetiminde kripto para kullandığı anlamına geliyor. Şirketin sahip olduğu Bitcoin’ler ise yeni oluşturulan alt kuruluş MacroStrategy LLC’de tutuluyor.

İlgili – Microstrategy’den Bitcoin yatırımcılarını sevindirecek açıklama!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.