1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dev şirket, sahte belge sorununu blockchain teknolojisiyle çözdü
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Dev şirket, sahte belge sorununu blockchain teknolojisiyle çözdü

Dev şirket, sahte belge sorununu blockchain teknolojisiyle çözdü
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Şimdiye kadar daha çok kripto paralar ile bilinen blockchain teknolojisi aslında birçok sektörde kullanılabilecek bir yenilik. Bu haber de bunu gösteriyor. Dev teknoloji şirketi, sahte belgelerle mücadeleyi artık blockchain teknoloji kullanarak yapıyor.


Samsung, sahte belge sorununu blockchain teknolojisiyle çözdü

Samsung SDS, bulut tabanlı Blockchain-as-a-Service (BaaS) alanına açılıyor. Bunun için “Paperless” (Kağıtsız) ismi verilen yeni hizmet çıkardı. Şirket, en son hizmetinin güvenilirliği ve şeffaflığı geliştirdiğini açıkladı. Bunu da off-chain teknolojisi üzerinden yapıyor. Onay formları, sertifikalar ve sözleşmeler dahil sahteciliğe yatkın belgeleri güvenle yöneten bir hizmet bu. Hizmet, oylama gibi kanıt belgeleri gerektiren alanlarda bile uygulanabilir. Samsung artık Paperless hizmetini şirket geneli yönetim işlerinde kullanıyor.

Paperless, büyük hacimli belgeleri ayrı bir sunucuda şifreliyor ve sonra da depoluyor. Blockchainde ise sadece hash değerini kaydediyor. Belge ile ilgili tüm geçmiş veriler, belgenin oluşturulması, değişiklikler, belgenin silinmesi ve diğerleri, gerçek zamanlı olarak blockchain üzerinde kaydediliyor. Bundan dolayı Paperless sadece güvenli değil aynı zamanda büyük hacimli verilerden dolayı blockchain işlemlerinin yavaşlama sorununa da çözüm getiriyor.

İlgili – Viral olan blockchain oyununun token fiyatında yeni ATH

Samsung SDS müşterileri ek bir sisteme ihtiyaç duymadan Paperless ve standart API’yi kullanabilir. Samsung artık Paperless’i şirket genelindeki işlemler için kullanıyor. Buna çalışanların ücret sözleşmelerini güvenli bir şekilde yönetmek ve şirketi içi oylamalar da dahil.

Samsung müşterilerine yeni değerler sunmayı hedefliyor. Bundan dolayı şirket Paperless üzerinden genişlemeyi ve daha geniş çaplı bulut tabanlı blockchain hizmetleri sunmayı planlıyor. Buna bulut tabanlı ödemeler ve kimlik doğrulama da dahil.

İlgili – Blokzinciri (Blockchain) en çok nerede kullanılabilir?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: