1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Zilliqa (ZIL) uzun vadede portföyümde yer almalı mı?

Zilliqa (ZIL) uzun vadede portföyümde yer almalı mı?

Zilliqa (ZIL) uzun vadede portföyümde yer almalı mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

CoinMarketCap’te ilk 50 ila 100 arasında işlem gören kripto paralar, birçok yatırımcı için oldukça riskli bazıları için de fırsat yatırımı olarak gözüküyor. Bu kripto paralardan da birisi Zilliqa (ZIL) coin.


Zilliqa (ZIL) uzun vadede portföyümde yer almalı mı?

Singapur merkezli kripto para Zilliqa, 2018 yılında başlatılan bir proje. Zilliqa PoW işletim tarzında çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen bir ağa sahip. Zilliqa, PoW sisteminde çalışan Bitcoin gibi diğer kripto paralara göre daha az enerji harcıyor ve Zilliqa’nın madenciliği yapılabiliyor. Zilliqa madencileri, ekosistem içerisinde madencilik hash oranlarına oranla söz sahibi olabiliyor.

Zilliqa sharding ve scilla adı verilen yöntemler sayesinde blockchain üzerindeki işlemleri daha hızlı gerçekleştirebiliyor.

Ziiliqa Coin Binance ve Türkiye merkezli kripto para borsalarından satın alınabilir.

Lütfen Bkz: Yılın en çok kazandıran kripto parası rekora doymuyor!

Zilliqa’nın 3 avantajı dikkat çekiyor:

  • Zilliqa ağı gizliliği önceleyen ve merkezi olmayan bir ağa sahip.
  • Zilliqa oldukça düşük maliyette fon transferi gerçekleştiriyor. Yüksek meblağlı ve düşük miktarda fon transferi yapılabiliyor. Bu nedenle birçok aplikasyon tarafından talep görüyor.
  • Zilliqa blockchain’i Bitcoin’e kıyaslandığında oldukça düşük seviyede enerji sarf ediyor.

Zilliqa yazının kaleme alındığı saatte 0.11 dolar bandında işlem görüyor ve 1.29 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap sıralamasında 82’nci sırada işlem görüyor. Zilliqa en yüksek değerini 6 Mayıs 2021’de 0.25 dolar ile gördü.

Aşağıdaki grafikte Zilliqa fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Zilliqa (ZIL) Zilliqa (ZIL) uzun vadede portföyümde yer almalı mı?

Zilliqa şu ana kadar gördüğü en yüksek rakam 0.25 dolar olmasına rağmen CryptoTicket, yıl sonuna kadar Zilliqa’nın 1 doları görebileceğine inanıyor.

Kaynak